Leidinys pažymi, kad Kremlius uoliai slepia žuvusiųjų skaičių ir nekalba apie nuostolius Ukrainoje.
Neįgaliųjų skaičius Rusijoje išaugo
Vis dėlto didžiulius nuostolius atskleidžia šalies socialinės apsaugos statistika.
„Vien pagal Rusijos pensijų statistiką 2022–2023 m. 31–59 metų amžiaus vyrų, turinčių negalią, skaičius išaugo 30 proc. arba 507 tūkst.“ – leidiniui nurodė šaltinis.
Ukraina skaičiuoja, kad nuo karo pradžios Rusija jau neteko 445 900 karių.
Kiek anksčiau tv3.lt aprašė, kad Rusija steigia vadinamuosius „neįgaliųjų“ dalinius – į savo ginkluotąsias pajėgas priima sunkiai sužeistus ir sergančius karius. Tai kelia didžiulį neįgaliųjų artimųjų pasipiktinimą.
Karas tęsiasi dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.