„Negalime leisti, kad Ukrainos pastangos žlugtų, nes jei taip atsitiks, yra didelė tikimybė, kad Amerikai teks įsitraukti – ne tik mūsų pinigais, bet ir kariuomene“, – sakė „CBS News“ sakė H. Jeffriesas.
Pasak kongresmeno, Jungtinės Valstijos turi ir toliau remti Ukrainą, kad Kremliaus agresija nesiplėstų. H. Jeffriesas priminė, kad pirmiausia Rusijos Federacija 2008 m. įsiveržė į Gruziją, o tik po to 2014 m. okupavo Ukrainos Krymą.
„Ar turime manyti, kad tokios nuoseklios agresijos akivaizdoje, jei leisime jam sėkmingai veikti Ukrainoje, Vladimiras Putinas sustos tik Ukrainoje? Žinoma, kad ne“, – pabrėžė politikas.
Vakarų karių siuntimas į Ukrainą
Vasario pabaigoje Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Europos Sąjunga svarsto galimybę siųsti Vakarų karius į Ukrainą. Tuo pat metu Bendrijos šalių vadovai tokias idėjas paneigė.
Kiek vėliau E. Macronas pareiškė, kad Prancūzija svarstytų galimybę siųsti sausumos pajėgas į Ukrainą, jei Rusijos invazinė kariuomenė pralaužtų fronto liniją.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas E. Macrono idėją dėl karių siuntimo laiko nepraktiška.
Kartu Italija pažymėjo, kad E. Macrono pareiškimai apie Vakarų karius Ukrainoje eskaluoja įtampą.