Šį klausimą trečiadienį ketinama svarstyti Ramšteino konsultacinės grupės formatu.
„Ukraina turėtų gauti daugiau sunkiosios ginkluotės. NATO sąjungininkai ir partneriai parūpino tokią ginkluotę ir didina šias pastangas. Birželio 15 d. NATO būstinėje vyks Konsultacinės grupės paramos Ukrainai pasitarimas.
Ši grupė, prieš kelis mėnesius įkurta [JAV oro pajėgų bazėje Vokietijoje] Ramšteine, reguliariai susitinka koordinuoti NATO sąjungininkų ir partnerių pastangas tiekti Ukrainai įvairių rūšių ginkluotę ir karinę techniką, įskaitant sunkiąją ginkluotę. Ukraina visiškai priklausoma nuo to, kad galėtų apsiginti nuo žiaurios Rusijos invazijos“, – spaudos konferencijoje sakė J. Stoltenbergas, skelbia UNIAN.
Jis priminė, kad NATO sąjungininkai Ukrainą remia jau daug metų.
„Tačiau turime būti pasiruošę ilgam tęsiniui. Negalime numatyti, kuo šis karas baigsis, bet turime būti pasirengę teikti pagalbą ilgą laiką, ir tai bus aptariama Briuselyje“, – pridūrė NATO generalinis sekretorius.
Savo ruožtu Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte per spaudos konferenciją pareiškė, kad jo šalis kartu su Vokietija netrukus bus pasirengusi Ukrainai perduoti 12 savaeigių haubicų „Panzerhaubitze 2000“ iš karto po to, kai Ukrainos įgulos baigs mokymus.
„Kalbant apie ginklus, labai svarbu, kad Rusija pralaimėtų šį karą. Kadangi negalime turėti tiesioginės konfrontacijos su NATO lėktuvais ar kariais prieš Rusijos Federaciją, turime užtikrinti, kad Ukraina galėtų kovoti šį karą, kad ji turėtų prieigą prie visų reikiamų rūšių. ginklų“, – sakė M. Rutte.