„Norime greito susitarimo, bet ne trapaus“, – sakė E. Macronas per bendrą spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.
Likus kelioms savaitėms iki Rusijos įsiveržimo į Ukrainą prieš trejus metus, E. Macronas nuskrido į Maskvą, bandydamas atkalbėti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nuo tokių veiksmų, bet jo pastangos buvo nesėkmingos. Kaip ir tuometinis JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), E. Macronas netrukus nutraukė ryšius su V. Putinu.
E. Macronas pirmadienį sakė, kad įvyko „didelis pokytis“, nes atėjo nauja JAV administracija.
„Prezidentas Trumpas turi rimtų priežasčių atnaujinti santykius su prezidentu Putinu“, – sakė E. Macronas.
Tačiau Prancūzijos prezidentas taip pat pareiškė, jog pasidalijo Europos derybų patirtimi, įgyta po ankstesnio konflikto Ukrainoje prieš dešimtmetį.
„2014 metais mūsų pirmtakai derėjosi dėl taikos su prezidentu Putinu, tačiau dėl garantijų, ypač saugumo garantijų, trūkumo prezidentas Putinas šią taiką pažeidė“, – sakė E. Macronas.
„Štai kodėl būti stipriems ir turėti atgrasymo pajėgumų yra vienintelis būdas būti tikriems, kad jos [taikos] bus laikomasi“, – kalbėjo jis.
E. Macronas, kuris yra svarstęs galimybę siųsti Prancūzijos karius į Ukrainą, kad būtų išsaugota bet kokia taika, sakė, jog labai svarbu, kad Jungtinės Valstijos teiktų paramą.
„Daugelis mano Europos kolegų yra pasirengę dalyvauti, bet mums reikia šios Amerikos paramos, nes tai yra saugumo garantijų patikimumo dalis“, – pažymėjo jis.
Ir D. Trumpas, ir J. Bidenas atmetė galimybę siųsti JAV karius į Ukrainą, o D. Trumpas spaudžia Kyjivą pasirašyti susitarimą dėl naudingųjų iškasenų turto perdavimo Jungtinėms Valstijoms.
„Manau, niekada neturėtume sakyti, kad niekada nesiųsiu sausumos pajėgų, nes taip išrašote tuščią čekį pažeisti bet kokį įsipareigojimą“, – pareiškė E. Macronas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!