Pagal susitarimą, kurį trečiadienį pasirašys gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas (Marjušas Blaščakas), 18 raketų paleidimo įrenginių bus pristatyti 2023 metais ir sumontuojami ant lenkiškų „Jelcz“ karinių sunkvežimių platformos.
Ministerijos pranešime teigiama, kad iš sistemos galima leisti balistines raketas, skriejančias 290 kilometrų, taip pat valdomąsias raketas, kurių veikimo nuotolis yra 80 kilometrų.
Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą Lenkija gerokai padidino perkamus ginklų kiekius. Šalis taip pat siunčia karinę pagalbą Kyjivui ir įsileido milijonus ukrainiečių pabėgėlių.
M. Blaszczakas praėjusią savaitę patikino, kad sandoriai su Pietų Korėja neturės jokios įtakos kitam valstybės pirkimui – šalis yra užsisakiusi raketinių artilerijos paleidimo sistemų HIMARS iš Jungtinių Valstijų, kurios Varšuvai turi būti pristatytos kitąmet.
Pagal anksčiau šiais metais pateiktus užsakymus, Lenkija šią savaitę iš Pietų Korėjos gaus pirmuosius K2 tankus bei K9 artilerijos sistemas.
Lenkija yra pasirašiusi bendrąjį susitarimą dėl 1 tūkst. K2 vienetų pristatymo.
Pagal pirmąjį užsakymą tarp 2022 ir 2025 metų bus pristatyta 180 tankų, kurių vertė siekia 3,35 mlrd. JAV dolerių (3,45 mlrd. eurų).
Pagal bendrąjį susitarimą dėl K9 artilerijos sistemų, Lenkija turi gauti iš viso 672 haubicas ir šalis jau yra pateikusi pradinį 2,4 mlrd. JAV dolerių (2,47 mlrd. eurų) vertės užsakymą, pagal kurį pradedant nuo šių metų bus pristatyti pirmieji 212 vienetų.
Praėjusį mėnesį šalis už 2,3 mlrd. JAV dolerių (2,37 mlrd. eurų) taip pat užsakė 50 Pietų Korėjoje gaminamų naikintuvų FA-50.
Specializuota svetainė „Defense News“ rašo, kad Lenkija dabar yra didžiausia Pietų Korėjos ginkluotės pirkėja Europoje.