Pasak aukšto rango Europos pareigūnų, susipažinusių su situacija, Rusija bando rasti darbo jėgos ir ginklų, įskaitant, senus sovietinius tankus iš Tolimųjų Rytų, nes didžiąją dalį savo karinio potencialo išnaudojo per pirmąsias 100 invazijos į Ukrainą dienų.
„Bloomberg“ teigimu, skaičiuojama, kad Rusijai vos po kelių mėnesių gali tekti sulėtinti savo veiksmus dėl didelio pajėgų pergrupavimo. Kremlius taip pat gali būti priverstas paraginti masinę mobilizaciją, kad būtų išspręstas eilinių karių trūkumas. Tačiau Rusijos šaltiniai pažymi, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar nepritaria tokiam žingsniui, nes mobilizacijos pradžia reikštų viešą karo pripažinimą.
Rusijos veržimasis tebėra lėtas ir daugiausia apsiriboja Luhansko sritimi net po to, kai Rusija sutelkė savo pastangas į Donbasą po nesėkmingų bandymų užgrobti Kyjivą ir kitus didžiuosius miestus karo pradžioje. Kartu su ženklais, kad Kremliui gali trūkti žmonių ir ginkluotės, kai kurie Europos pareigūnai padarė išvadą, kad Rusija vos po kelių mėnesių gali skelbti paliaubas, norėdama įtvirtinti kare pasiektus rezultatus.
„Tikriausiai Rusijai prireiks dar bent 2–3 mėnesių, kad užgrobtų didžiuosius Donbaso miestus, tokius kaip Slovjanskas ir Kramatorskas. Tada Rusija pasieks savo tikslus ir sieks susitarimo šiuo pagrindu“, – sakė Estijos Tarptautinės gynybos ir saugumo centro direktorius Indrekas Kannikas.
Nors atrodo, kad konfliktas dabar peraugo į sekinimo karą, aukšto rango Rytų Europos pareigūnas „Bloomberg“ sakė, kad „mažai tikėtina, jog stagnacija truks ilgai, krizės akimirka gali įvykti po kelių mėnesių“.