Devintajame dešimtmetyje visas pasaulis jautė, kad esame ant dar vieno, greičiausiai branduolinio, pasaulinio karo slenksčio. Po Sovietų Sąjungos griuvimo ši mintis kiek išblėso, bet dėl pastaraisiais metais Vidurio rytuose vykstančių nesutarimų grėsmė grįžta. Šiame sąraše apžvelgsime dešimt labiausiai tikėtinų įvykių, kurie galėtų sukelti Trečiąjį pasaulinį karą.
10. Kinija
Kinija (nuotr. Listverse.com)
Priežastis: Kinija užpuola vieną iš JAV sąjungininkių
Visos demokratiškos šalys yra daugiau ar mažiau JAV sąjungininkės. Kai komunistinis Šiaurės Vietnamas įsiveržė į demokratišką Pietų Vietnamą, JAV įsikišimas išsiplėtojo iki rimto karo panaudojant tankus ir lėktuvus prieš Šiaurės Vietnamo armiją ir Vietkongą.
Kinija rėmė Šiaurės Vietnamą ir siuntė jiems karius bei įrangą. Būtent tai ir buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios klausimas „Gal galim tiesiog numesti atominę bombą ant Hanojaus?“ buvo atsakytas su griežtu „ne.“ Nors Kinija tuo metu neturėjo daug savų atominių bombų, bet jie glaudžiai bendradarbiavo su tuometine Sovietų Sąjunga, turėjusia tūkstančius raketų ir bombų.
Šiomis dienomis Kinija yra kur kas draugiškesnė JAV atžvilgiu, tad šis įvykis nėra labai tikėtinas.
9. Rusija
Rusija (nuotr. Listverse.com)
Priežastis: Rusija susprogdina atominę bombą JAV
Šaltojo karo baimė ir spėliojimai visada prasidėdavo nuo rusų, paleidžiančių keletą tarpžemyninių balistinių raketų su branduolinėmis galvutėmis į įvairius karinius taikinius visoje Amerikoje. Taikinių sąraše figūruodavo Vašingtonas, NORAD (Šiaurės Amerikos Oro Erdvės Apsaugos Sistema), įvairios karinės bazės ir stovyklos, taip pat ir daugybė branduolinių raketų paleidimo aikštelių įvairiose mažai apgyvendintose JAV vietose. Sovietai teigė, kad jie didžiųjų miestų, tokių kaip Niujorkas, taktinės vertės turinčiais taikiniais nelaikė. Bombos ant miestų būtų mestos tik visiškos nevilties atveju, abipusių sprogdinimų metu.
Sovietai ištyrė daugiau nei 300 skirtingų puolimo scenarijų, kuriuose daug dėmesio buvo skirta konkretiems taikiniams, atakos laikui ir greičiui, įskaitant ir visišką JAV užgrobimą. 1991 metais jie pareiškė, kad didžiausia problema būtų itin daug ginklų turinčios JAV populiacijos išnaikinimas. Paprasčiausiai išsprogdinti visą šalį su atominiais ginklais būtų beprasmiška, nes tai sunaikintų visus naudinguosius išteklius, esančius šalyje.
Šiais laikais abi šalys yra ganėtinai draugiškos ir bendradarbiaujančios, nors Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir nėra mėgstamas amerikiečių. Visgi manoma, kad jis karo prieš JAV nepradėtų, nes Rusijos situaciją pirmiausiai komplikuoja šalies balansavimas ant dar vieno civilinio sukilimo slenksčio. Tokių sukilimų Rusijos istorijoje buvo daugybė, kiekvieną kartą jie baigdavosi visišku ekonomikos griuvimu ir anarchija.
8. „Pasiklydusi“ atominė raketa
Atominis sprogimas (nuotr. Listverse.com)
Priežastis: „Pasiklydusi“ ar pavogta atominė raketa sprogsta JAV, o visa kaltė suverčiama Rusijai
Yra tikimybė, kad kas nors, greičiausiai viena iš buvusių Sovietų šalių, ras ar pavogs seną branduolinį ginklą, kurį įveš į JAV teritoriją ir ten susprogdins. Reikia paminėti, kad tokia tikimybė yra maža, nes prasmukti pro JAV apsaugos sistemas yra tikrai nelengva. JAV turi modernias ir puikiai įrengtas apsaugos priemones ir galėtų nesunkiai susidoroti su tokiu antpuoliu. Tačiau 2001 metų rugsėjo 11-osios įvykiai primena, kad kai kurios išdavyste ar šnipų puolimu pagrįstos atakos ne visada gali būti sėkmingai atremtos.
Nedidelės atominės bombos, panašios į M388 Davy Crockett bombą, yra labai nedidelės ir tilptų į kuprinę, bet jų griaunamoji galia prilygsta 20 tonų trotilo užtaisui. Jei tokia bomba patektų į Baltuosius Rūmus, ji visiškai sunaikintų pačius Rūmus, vyriausybės pastatą ir JAV iždą, kartu su visais šiuose pastatuose esančiais žmonėmis.
Tiesa, kuprinė būtų gana nemaža ir patrauktų aplinkinių dėmesį, bet bombą būtų galima paslėpti gėrimų automate, kur jos niekas nepastebėtų iki pat sprogimo. Tokio įvykio atveju JAV greitai išsiaiškintų bombos kilmę ir gamintojus, dėl sprogdinimo apkaltintų Rusiją, o šiems būtų tikrai nelengva įtikinti JAV, kad su sprogdinimu Rusija neturi nieko bendro.
7. Vatikanas
VAtikanas (nuotr. Listverse.com)
Priežastis: Teroristai susprogdina Vatikano miestą
Vatikanas yra vienas iš pagrindinių anti–krikščioniškų ir anti–katalikiškų ekstremistų taikinių. Apsauga mieste yra itin griežta. Popiežius visuomet yra saugomas kelių dešimčių ginkluotų apsauginių, taip pat ir tradicinių šveicarų karių. Tačiau anksčiau minėta bomba kuprinėje galėtų praslysti, jei savižudis teroristas prasmuktų į Šv. Petro aikštę per vieną iš didžiųjų renginių, t.y Kalėdų ar Vėlykų pamaldas. Tokiu metu aikštėje būna virš 125 000 žmonių. Naujo popiežiaus rinkimo metu minia padidėja net iki 200 000.
Švento Petro kapas yra tiesiai po bazilikos centru, kuri buvo suprojektuota žymiausių pasaulio architektų ir menininkų, tarp jų ir Mikelandželo. Siksto koplyčia stūkso tarp bazilikos ir popiežiaus darbo bei gyvenamųjų pastatų komplekso.
Popiežius gyvena visai šalia esančiuose apartamentuose, trečiajame Apaštalų Rūmų aukšte, iš kur jis pasirodo kiekvieną sekmadienio rytą ir veda mišias susirinkusiai 15 000 žmonių ar net didesnei miniai.
Miestas yra aptvertas aukšta tvora, saugoma ginkluotų sargų, vartų ir daugybės apsaugos kamerų, stebinčių kiekvieną aikštės kampelį, todėl žmogus su didele kuprine tikrai būtų sustabdytas ir patikrintas.
Tačiau į miestą važiuoja autobusai, vežantys turistus. Baisu net pagalvoti, kaip lengva būtų pagrobti vieną iš tų autobusų, prigrūsti iki viršaus sprogmenų ir įvažiuoti tiesiai į aikštės vidurį.
Autobusas su trimis tonomis sprogmenų nesunkiai pralaužtų miestą saugančius vartus ir visu greičiu trenktųsi į Apaštalų Rūmus. Apie popiežiaus nužudymą svajoja daug teroristų iš viso pasaulio, bet tokia bomba sunaikintų ir daugybę nepakartojamo ir originalaus meno dirbinių, architektūros simbolių ir istorijos. Italija neabejotinai smogtų atsakomąjį smūgį, kai tik surastų atakos kaltininkus ir planuotojus. Krikščionybė pradėtų atvirą karą prieš islamą, o sprogdinimą palaikančios islamiškos valstybės pradėtų kovoti su didžiąja likusio pasaulio dalimi.
6. Meteoras
Meteoras (nuotr. Listverse.com)
Priežastis: meteoro smūgis
Tai yra vienas iš nedaugelio įvykių, kuriam neįmanoma pasiruošti ir kurio neįmanoma išvengti. Jei didesnis meteoras būtų praskridęs virš Sovietų Sąjungos, JAV ar bet kurios iš sąjungininkių valstybių per 1962 metų Kubos raketų krizę, bent viena iš kare dalyvavusių pusių būtų jį palaikiusi atomine raketa ir iškart pradėjusi atsakomąją ataką. Žmonija niekada nebuvo arčiau kvailo susinaikinimo nei tas 13 dienų tarp spalio 15-os ir 27-os tais metais.
Kiekvieną dieną į Žemės atmosferą patenka milijardai meteorų, bet beveik visi jie yra labai maži, smiltelės ar nedidelio akmenuko dydžio. Jie sudega atmosferoje ir niekada nepasiekia planetos paviršiaus. Maždaug 40cm skersmens meteorai į atmosferą patenka beveik kasdien, tačiau šie irgi sudega atmosferoje.
Didesni, 3–5 metrų skersmens meteorai Žemę pasiekia maždaug kartą per metus, o dideli, namo dydžio meteorai – kartą per šimtmetį. Kai didelis meteoras patenka į atmosferą, jis nuo itin didelės oro trinties užsidega. Šis ugnies kamuolys net ir radaro ekrane visai nesunkiai galėtų būti supainiotas su atomine raketa.
Didelio meteoro smūgio griaunamoji galia yra kur kas didesnė už mūsų menką gebėjimą statyti ir kurti. Didžiausias visų laikų žmogaus sukurtas sprogimas buvo Caro Bomba, Sovietų sąjungos bandymas įbauginti pasaulį. 50 megatonų sprogimas įvyko šiaurinėje Sibiro dalyje, bet išdaužė langus Suomijoje. Toks būtų vidutinis galingumas meteoro, dydžiu prilygstančiu Gizos piramidei ir sudarytu iš nikelio ir/arba geležies. Tokio dydžio pastatas atrodo tikrai didelis, bet natūrali uola tikrai nėra ypatinga. Tokia didelė griaunamoji galia meteore slypi dėl itin kietos jo sandaros ir labai didelio greičio. Meteorai per erdvę skrieja vidutiniu 150 000 km/h greičiu, nors jų greitis siekia nuo 40 000 iki 260 000 kilometrų per valandą.
Pati greičiausia pasaulyje parduodama kulka yra 223 Winchester Super Short Magnum, pasiekianti beveik 5000 km/h greitį. Dabar pabandykite įsivaizduoti namo dydžio uolą, lekiančią kelias dešimtis kartų greičiau ir suprasite, kad griaunamoji galia yra neįtikėtinai didelė.