• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
laikysis balsuojant dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimo išvadų projekto - sprendimą ruošiasi priimti antradienį prieš plenarinį posėdį.
Kol kas vieninteliai opoziciniai konservatoriai, kurių iniciatyva ir buvo pradėtas VSD veiklos tyrimas, neabejoja - balsuos už departamento vadovybei nepalankias išvadas.
"Aišku, mes tas išvadas palaikysim", - pirmadienį žurnalistams sakė Tėvynės sąjungos (TS) frakcijos narė Irena Degutienė.
TS lyderis Andrius Kubilius pirmadienį sakė, jog išvados "galėjo būti dar griežtesnės", bet neslėpė, jog konservatoriai patenkinti ir tokiu - pakankamai kategorišku - projektu.
Tuo tarpu kitos frakcijos, nors ir pripažindamos, jog linksta į vieną ar kitą pusę, galutinį sprendimą ketina priimti susirinkusios į posėdį prieš pateikiant išvadas.
Opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis pirmadienį BNS sakė, jog, nors frakcija linkusi "pritarti generalinei išvadų daliai", dėl kai kurių punktų kyla klausimų, kuriuos ir bandys aiškintis frakcijos posėdyje antradienį ryte.
Opozicinės liberaldemokratų frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis BNS sakė, jog, jo manymu, išvadoms reikėtų pritarti, tačiau galutinį sprendimą frakcija priims antradienį. Tuo pačiu parlamentaras pastebėjo, jog komiteto išvados "galėjo būti ir platesnės, ir gilesnės, ir konkretesnės".
Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys išvadų projekto nekomentavo, sakydamas, jog jas turės svarstyti frakcija, tuomet ir bus priimtas galutinis sprendimas.
Valdantieji socialdemokratai linkę išvadų projektui nepritarti, tačiau galutinis sprendimas bus priimamas antradienį frakcijos posėdyje.
"Iš tos pozicijos, kurią užėmė mūsų atstovai, būdami NSGK, abejingai žiūrėsime į tokius sprendimus, kurie yra politizuoti, vien dėl to nėra orūs ir vienpusiškai buvo pateikta situacija. Man, kaip žmogui, įpratusiam matyti vieno reikalo daug pusių, šis dalykas užkliūna. Aš manau, kad frakcija bus susilaikanti šituo klausimu", - BNS pirmadienį sakė socialdemokratas Justinas Karosas.
Socialdmeokratų atstovė NSGK Milda Petrauskienė komitete balsuojant dėl išvadų projekto susilaikė, kitas atstovas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, balsavime nedalyvavo.
Socialdemokratų partneriai liberalcentristai irgi neslepia nesantys linkę pritarti NSGK atlikto tyrimo išvadoms. Liberalcentristų atstovas NSGK Vytautas Bogušis - vienas iš trijų komiteto narių, susilaikiusių balsuojant dėl išvadų projekto.
"Pirminis įspūdis toks, kad rašant išvadas neatsižvelgta į Konstitucinio Teismo išvadą. Faktiškai visos išvados grindžiamos tariamąja nuosaka - tariamai, galimai, galėtų būti. Turint galvoje, koks triukšmas buvo sukeltas ir kiek laiko dirbo komitetas, išvadų norėjosi konkretesnių", - žurnalistams sakė liberalcentristų frakcijos atstovas, Seimo pirmininko pavaduotojas Algis Čaplikas.
Opozicijoje esantys socialliberalai irgi sako kol kas nesantys apsisprendę, kaip balsuos dėl išvadų projekto - sprendimas bus priimamas antradienį frakcijos posėdyje. Socialliberalų frakcijos atstovas NSGK Alvydas Sadeckas balsuojant dėl išvadų susilaikė.
Galutinę poziciją dėl VSD veiklos tyrimo antradienį ketina priimti ir valdančiosios Valstiečių liaudininkų bei Pilietinės demokratijos frakcijos.
NSGK: VSD neužtikrina informacijos apsaugos
Šiandien Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo atlikto Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos parlamentinio tyrimo išvadą.
Komitetas nustatė, kad VSD struktūriniai pertvarkymai užsitęsė pernelyg ilgai, personalo valdymo srityje pastebėtas aiškiai reglamentuotos darbuotojų paskyrimo, karjeros ir personalo ugdymo sistemos trūkumas, nėra aiškių atsakomybės už priimamus sprendimus ribų tarp VSD generalinio direktoriaus ir jo pavaduotojų bei valdybų viršininkų, jaučiamas VSD vadovybės atotrūkis nuo regioninių padalinių. Taip pat nustatyta, kad VSD neužtikrinama pakankama tarnybinės, tarp jos ir įslaptintos, informacijos apsauga, akcentuojama, kad neapibrėžti VSD informaciniai ryšiai su kitomis valstybės institucijomis, kurie apsaugotų šias institucijas nuo galimų neteisingų sprendimų priėmimo nacionalinio saugumo interesais.
Ištyręs Vytauto Pociūno perkėlimo iš Valstybės saugumo departamento valdybos viršininko pareigų į Lietuvos Respublikos konsulatą Gardine priežastis ir aplinkybes, komitetas padarė prielaidą, kad V.Pociūno išsiuntimas į diplomatinę tarnybą Gardine galėjo būti susijęs su jo vadovaujamos VSD valdybos tuo metu atliekamu tyrimu dėl projekto „2K”.
NSGK išvadoje pažymėjo, kad aplinkybės parlamentiniam tyrimui buvo nepalankios dėl VSD vadovybės nepakankamo bendradarbiavimo su komitetu.
Komitetas padarė išvadą, kad už VSD veiklos trūkumus yra atsakinga VSD vadovybė ir asmeniškai generalinis direktorius A.Pocius. Komitetas mano, kad VSD generalinis direktorius A.Pocius nėra pajėgus tinkamai organizuoti VSD darbą ir jam vadovauti.
Už išvadą balsavo septyni NSGK nariai, trys susilaikė (Alvydas Sadeckas, Milda Petrauskienė ir Vytautas Bogušis). Komiteto narys Skirmantas Pabedinskas nuo tyrimo nusišalino dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, komiteto narys, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas balsavime nedalyvavo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų