Penktadienį pergalę Paryžiaus olimpiniame bokso turnyre svorio kategorijoje iki 57 kg iškovojo 28-erių metų interlytė Taivano boksininkė Lin Yu-Ting, kuri vieningu teisėjų sprendimu 5:0 nugalėjo Uzbekistano kovotoją 22-ejų metų Sitorą Turdibekovą ir pateko į ketvirtfinalį.

Po kovos S.Turdibekova nespaudė varžovei rankos ir abi kovotojos paliko ringą.

L.Yu-Ting varžovė ketvirtfinalyje paaiškės po kitų kovų.

L.Yu-Ting 2023 m. pasaulio čempionate neišlaikė lyties tinkamumo testo, atlikto Tarptautinės bokso asociacijos (IBA) ir buvo pašalinta iš varžybų. Jos situacija tokia pat, kaip ir didelio atgarsio sulaukusios Alžyro boksininkės Imane Khelif, kuri yra gimusi ir augusi kaip mergaitė, visą savo karjerą dalyvavo moterų varžybose, tačiau jų DNR turi vyrams būdingas XY chromosomas bei didesnį testosterono kiekį, o tai lemia didesnį galios potencialą.

Iki ko nusiritom...tegu transai ir dubasinasi su transais,o ne moteris daužo. Kur žiūri žmogaus teisės?
Žiauru. Tai visiškai nepriimtina. Tokių asmenų neturi būti sporte arba jie ir varžytis turi tik lygiai pat su tokiais. Analinio paryžiaus olimpinės 2024. Vemti verčia
Jiems ten ne vieta. Tegul varžosi tarpusavyje interlyčių olimpiadoje.