• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, jog vedybas su Europos Sąjunga (ES) peršantys politikai nežino, kokia gali būti skyrybų su šia sąjunga kaina. Išstojimo iš ES mechanizmo nežino net ir patys aukščiausi šalies vadovai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilioja geresniu gyvenimu

Referendumas dėl stojimo į ES bus surengtas lygiai po trijų mėnesių - gegužės 11 d. Seimas jau patvirtino referendumo klausimo tekstą, kuris skamba taip: "Pritariu Lietuvos Respublikos stojimui į Europos Sąjungą".

REKLAMA

Pažadais apie geresnį gyvenimą į ES viliojama Lietuvos visuomenė iki šiol nežino, kokiomis sąlygomis bus galima palikti ES, jeigu narystė joje pasirodys nebemiela.

Paaiškėjo, jog politikai išmoko suokti tik apie teigiamus ES vaisius ir apie tai, jog iš šios narystės galima išspausti naudos. Tačiau, atrodo, nė vienas politikas ir aukščiausias šalies vadovas nepasidomėjo, kiek pinigų nulups išsvajotoji sąjunga, jeigu Lietuva užsigeis iš jos pasitraukti.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, nė vienas politikas negalėjo atsakyti į klausimą, kiek Lietuvai kainuos, jeigu ji dėl kokių nors priežasčių iš draugijos bus išmesta. Ar neatsitiks taip, jog ES pinigais dabar maitinama Lietuva duoklę turės atiduoti su kaupu, kitaip tariant, grąžinti ne tik skirtus pinigus, bet ir sumokėti milžiniškas palūkanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Paulauskui pasirodė neetiška

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, beje, Referendumo informacinės kampanijos koordinacinės tarybos, kurios pareiga informuoti visuomenę eurointegraciniais klausimais ir užtikrinti teigiamus referendumo rezultatus, vadovas į klausimą, kaip bus galima atsisakyti draugystės su išsvajota sąjunga, neatsakė. Toks klausimas Seimo vadovui bei minėtos tarybos pirmininkui pasirodė neetiškas.

REKLAMA

"Ar jūs turite etikos kodeksą?" - klausimu į klausimą atsakė A.Paulauskas ir tuoj pat užsidarė savo kabinete.

Prezidentui - galimybės šviesios

Kadenciją baigiantis prezidentas Valdas Adamkus, pasirodo, apie ištuoką su ES žino tik tiek, jog viskas klostysis puikiai. "Prezidentas žino, kad galimybės yra šviesios. Daugiau nekomentuosiu", - teigė prezidento patarėjas Darius Kuolys.

REKLAMA

Naujai išrinktas prezidentas Rolandas Paksas apie tai kalbėti nenorėjo. "Nenorėčiau kalbėti ta tema. Bet kokia informacija iš mano, euroskeptiko, lūpų būtų suprasta negerai", - juokavo būsimasis šalies vadovas.

"Atsisveikins" pagal susitarimą

Komisijai, kuri rūpinasi, kad visuomenė referendume pritartų peršamoms vedyboms, priklausantis Seimo vicepirmininkas Artūras Skardžius tikino, jog ES savo draugijon Lietuvą privalo priimti. "Mes esame tam pasirengę", - užtikrino vicepirmininkas. Jis tikino, jog beliko tik "suorientuoti" politiškai neaktyvią tautą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tautą orientuoti pasišovęs politikas negalėjo pasakyti, kokia galėtų būti atsisveikinimo su šia sąjunga procedūra bei kiek ji kainuotų. Išgirdęs tokį klausimą Seimo vicepirmininkas net sutriko, tačiau vėliau pasitaisė. "Visą laiką sutartyje numatomos aplinkybės, kaip sutartį nutraukti", - užtikrino A.Skardžius.

REKLAMA

Minėtos tarybos narys Vladas Žalnerauskas įsitikinęs, kad prieš vedybas apie skyrybas nereikia net galvoti. "Jeigu prieš vestuves galvoji apie skyrybas, vadinasi, trūksta meilės", - be išlygų mylėti ES skatino parlamentaras.

"Neprisikasė" iki atsakymo

"Mano požiūris į ES jau dešimt kartų išdėstytas", - aiškino Seimo narys Rolandas Pavilionis. Kiek vėliau jis tikino, jog atsakymo į šį klausimą ir pats negauna. "Korektiškai elgiantis visuomenei turėtų būti pasakyta viskas. Aš pabandysiu pasakyti, kad sutartyje išstojimo galimybė būtų numatyta", - aiškino R.Pavilionis.

REKLAMA

Parlamentaras tvirtino, jog jam nebūtina žinoti, kokia yra išstojimo procedūra. Tai, anot politiko, būtina žinoti Europos reikalų komiteto pirmininkui. Beje, R.Pavilionis yra minėto komiteto pirmininko pavaduotojas.

"Vytenio Andriukaičio (komiteto pirmininkas, - red. pastaba) aš daug kartų to klausiau, tačiau atsakymo taip ir neišgirdau. Sako, kad tokia sąlyga yra, bet aš jos nemačiau", - kalbėjo R.Pavilionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Euroskeptikų populizmas

Parlamentarė Jūratė Juozaitienė tikino, jog išstojimo iš ES mechanizmas tikrai yra aptartas ir griežtai reglamentuotas. Ji tvirtino, jog visą procedūrą galėtų pasakyti kitą dieną, jai reikėtų tik pasikelti dokumentus ir pasitikslinti. "Teisinis mechanizmas tikrai yra numatytas. Tik euroskeptikai populistiškai įtikinėja, kad to nėra", - užtikrino politikė.

REKLAMA

J.Juozaitienė patikino, jog ES investuotų pinigų iš Lietuvos neatsiims ir palūkanų už suteiktas paskolas mokėti nereikalaus. Be to, parlamentarė sakė tikinti, kad Lietuva ES suklestės ir galės diktuoti kitoms narėms savo sąlygas.

V.Landsbergis "užsisiuvo"

Garsiausiu vedliu į ES laikomas Seimo narys Vytautas Landsbergis kalbėti apie neigiamas narystės pasekmes neturėjo laiko kalbėti.

REKLAMA

Parlamentaras Egidijus Klumbys tikino, jog apie skyrybų aplinkybes su ES nekalbėsiąs ne todėl, kad nežino, o todėl, kad "VL Vakaro žinios" fotografas jį nufotografavo netinkamoje pozoje.

"Kiečiausias" žinovas - nežino

Daugelis "VL Vakaro žinios" kalbintų politikų siūlė "ištuokos" klausimus aptarti su Europos reikalų komiteto pirmininku V. Andriukaičiu, mat jis, pačių parlamentarų žodžiais tariant, yra kiečiausias.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ir kiečiausiu Europos reikalų žinovu laikomas V.Andriukaitis negalėjo pasakyti, kaip bus galima narystės ES atsikratyti.

Anot jo, Europos konvente tik dabar diskutuojama, kokiomis sąlygomis narės galės palikti sąjungą. Politikas tikino žinantis šių sąlygų apmatus, tačiau taupumo sumetimais (parlamentaras dabar vieši užsienyje, - red. pastaba) telefonu jis to sakyti negalįs. "Pokalbiai man brangiai kainuoja", - aiškino V.Andriukaitis.

Sąlygas patvirtins rudenį

Vyriausiasis euroderybininkas Petras Auštrevičius "VL Vakaro žinios" aiškino, jog sutartyje išstojimo sąlygos reglamentuotos nebus.

Išstojimo procedūrą žadama numatyti ES Konstitucijoje. Iki šiol sąlygos neaiškios, jos geriausiu atveju paaiškės šią vasarą. Išstojimo iš ES draugijos galimybes turės apsvarstyti Europos konventas, tačiau rudenį jas patvirtins arba atmes tarpvyriausybinė konferencija.

"VL Vakaro žinios"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų