• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artimiausiu metu valdančiosios koalicijos partneriai turėtų sėsti prie derybų stalo, bandyti persidalyti postus Vyriausybėje bei Seime. Procesas bus nelengvas, nes partijos nenorėtų atlaisvinti dabar užimamų postų.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš mėnesį suskilusi Seimo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija sukėlė nemenką galvos skausmą valdančiosios koalicijos partneriams. Siekdami postų Vyriausybėje "prisikėliečiai" pareikalavo peržiūrėti koalicinę sutartį, tačiau išeidamas atostogauti premjeras Andrius Kubilius užsiminė, kad tai įmanoma tik rudenį. LŽ kalbinti valdantieji jau nusiteikę laukiančioms deryboms dėl galimų permainų Vyriausybėje ir antikrizinio plano tobulinimo.

REKLAMA

Išgrynins pozicijas

Šurmulį valdančiojoje koalicijoje sukėlusios Seimo TPP seniūnas Laimontas Dinius aiškino, kad partneriai pirmiausia turėtų pasiekti sutarimą svarbiausiais klausimais, o tik tuomet kalbėti apie atstovavimo ministrų kabinete ar parlamente principus. "Artimiausiu metu mūsų frakcija rinksis į posėdžius, kuriuose apibrėšime savo pozicijas dėl antikrizinio plano ir Vyriausybės programos. Jei A.Kubilius, jo aplinka ir kiti koalicijos partneriai nuspręstų, kad mūsų pasiūlymai nepriimtini, derybos būtų baigtos", - tikino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo TPP frakcija norėtų pakeisti kai kurias antikriziniame plane įtvirtintas mokestines nuostatas, mažinti kliūtis verslui, efektyvinti ekonomikos skatinimo plano įgyvendinimą. "Apie tai daug kalbama, tačiau labai mažai daroma. Tai mūsų ir netenkina", - aiškino L.Dinius. Jis neatskleidžia, kiek ir kokių postų Vyriausybėje siektų "prisikėliečiai". "Kol kas apie tai nekalbėjome ir nieko neplanavome. Geriausiu atveju apie tai galvosime prasidėjus Seimo rudens sesijai", - tikino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendražygiai tapo konkurentais

Kalbama, kad "prisikėliečiai" norėtų perimti Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio rankose esantį Susisiekimo ministerijos vairą bei į dabartinio Seimo pirmininko Arūno Valinsko vietą pasodinti savo frakcijos narį.

REKLAMA

Mažiausios koalicijos partnerės, Seimo "Ąžuolo" frakcijos, seniūnės pavaduotojas Antanas Nedzinskas teigė nebijantis kėdžių perstumdymo Seime ir Vyriausybėje. "Nesilaikome įsikibę Seimo pirmininko ar kitų postų. Viešųjų ryšių atžvilgiu sunkmečiu geriausia būti paprastu parlamentaru", - aiškino jis.

REKLAMA

A.Nedzinsko nuomone, valdančioji koalicija galėtų išsiversti ir be Seimo TPP frakcijos. Esą pastarosiomis savaitėmis ji įrodė, kad nėra patikima partnerė. Jis priminė, kad iš pradžių "prisikėliečiai" tvirtino neprieštaraujantys "Ąžuolo" frakcijai artimų kultūros ir aplinkos ministrų Remigijaus Vilkaičio bei Gedimino Kazlausko kandidatūroms, vėliau pareiškė, kad šių Vyriausybės narių darbas jų netenkina, pareikalavo keisti koalicijos sutartį ir nebalsavo už patikslintą valstybės biudžetą. "Tai signalas, kad Seimo TPP frakcija nėra linkusi būti koalicijoje arba bando užsiimti geresnes derybines pozicijas. Reikėtų susimąstyti, ar verta juos įtraukti į naująją koaliciją. Juk net ir be jų parlamente išlaikytume minimalią daugumą", - svarstė A.Nedzinskas.



Norėtų išlaikyti postus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdžio lyderis E.Masiulis taip pat tikino, kad nebijo prarasti susisiekimo ministro kėdės. "Jeigu atsirastų geriau dirbančiųjų - kodėl ne?" - aiškino jis.

E.Masiulis įsitikinęs, kad suskilus Seimo TPP frakcijai reikėtų peržiūrėti koalicijos sutartį ir suteikti postų "prisikėliečiams". Tačiau, jo nuomone, tai derėtų daryti ne paprasčiausiai perskirstant atstovavimo Vyriausybėje kvotas, bet įvertinant kiekvieno dabartinio ministro veiklą ir laimėjimus. "Radikalų ministrų kabineto peržiūrėjimą vertinčiau skeptiškai. Manau, kad šiame sudėtingame etape svarbiausia dirbti ir tvarkyti reikalus, o ne stumdyti kėdes", - įsitikinęs jis.

REKLAMA

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Žilvinas Šilgalis taip pat nemato problemų dėl koalicijos sutarties peržiūrėjimo. Tačiau liberalcentristai norėtų išlaikyti turimus sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrų portfelius, taip pat Seime užimamus postus. "Dalijantis įtaką valdžioje nustatytų taisyklių nėra. Tačiau, manau, postai Vyriausybėje turėtų būti skirstomi pagal frakcijos dydį", - aiškino jis.



Daugybė išeičių

REKLAMA

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma svarstė, kad postai koalicijoje galėtų būti perskirstomi remiantis panašia metodika, kaip ir derantis dėl jų pernai. "Tada premjero postas buvo vertinamas trimis balais, Seimo pirmininko - 2, ministro - 1, o parlamento komitetų pirmininkų - dar mažiau. Manau, kad panašus principas galėtų būti taikomas ir dabar", - aiškino jis.

J.Razma įsitikinęs, kad šiuo sudėtingu metu nereikėtų didelių permainų Vyriausybėje. Esą ministrų portfelius galima būtų kompensuoti viceministrų postais. "Jei tik bus gera valia, galima rasti visokių išeičių", - įsitikinęs jis.



Roberta Tracevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų