Užsienio reikalų ministerijoje trečiadienio popietę rengiama diskusija „Hitlerio ir Stalino Europos naikinimo politika: Lietuva „kruvinųjų žemių“ žemėlapyje“.
1939 m. rugsėjo 28 dieną Vokietija ir Sovietų Sąjunga, tęsdamos prieš mėnesį pradėtas Vidurio ir Rytų Europos dalybas, pasirašė slaptą sienos ir draugystės sutartį, pagal kurią Lietuva atiduota Sovietų Sąjungos įtakos sferai. Diskusija rengiama prisimenant tragiškas šios sutarties pasekmes Vidurio ir Rytų Europos tautoms.
Renginyje dalyvaus užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, istorikai, politologai ir diplomatai. Diskusiją ves politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius.
Susirinkusiems bus pristatyta naujausia studija, kurioje analizuojamas komunistinės Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos vykdytas teroras – Tomočio Snaiderio (Timothy Snyder) knyga „Kruvinos žemės. Europa tarp Hitlerio ir Stalino“.
Diskusijoje bus aptartos knygoje pateikiamos įžvalgos ir nauji istoriniai faktai. Renginio dalyviai vertins Europos likimą Antrojo pasaulinio karo metais, totalitarinių režimų vykdyto teroro, masinių žudynių priežastis ir pasekmes, aptars Lietuvos vietą šių įvykių kontekste.
Studijoje „Kruvinos žemės“ T. Snaiderios pasakoja tris neatsiejamai susipynusias istorijas: apie Stalino terorą, Hitlerio holokaustą ir nežydų tautybės žmonių bei karo belaisvių marinimą badu „kruvinose žemėse“. 1933–1945 m. teritorijoje nuo Vidurio Lenkijos iki Vakarų Rusijos – Ukrainoje, Baltarusijoje, Baltijos šalyse – buvo nužudyta apie 14 milijonų ten gyvenusių žmonių.
T. Snaideris studijavo istoriją Oksforde, šiuo metu yra Jeilio universiteto profesorius, jo tyrimo sritys – Rytų Europos ir Holokausto istorija. Autoriaus darbai buvo daugelį kartų premijuoti,