Seimas pernai Sveikatos priežiūros įstatymą taisė du kartus – birželį ir gruodį, todėl nustatydama sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimus Savivaldybės taryba privalėjo priimti du sprendimus – vieną gruodį, kitą – šių metų sausį. Bet vis tiek dėl sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimų dydžio išspręsta dar ne viskas.
Per pusmetį įstatymą taisė du kartus
Birželį priimta Sveikatos priežiūros įstatymo pataisa numatė didelių pokyčių apskaičiuojant sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimus. Buvo numatyta, kad nuo 2012 metų sausio 1 dienos šių įstaigų vadovų atlyginimai susidės iš dviejų dalių – pastoviosios ir kintamosios. Pastoviąją dalį – koeficientus pagal tam tikrus parametrus nustatė Sveikatos apsaugos ministerija. Kintamąją atlyginimo dalį – iki 20 procentų pastoviosios dalies – galėjo skirti sveikatos priežiūros įstaigų steigėjai.
Gruodžio 21-ąją vykusiam rajono tarybos posėdžiui buvo pateiktas sprendimo projektas Tauragės ligoninės direktoriui nustatyti mėnesinio atlyginimo koeficientą 13,8, Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei – 8, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovui – 7. Tada opozicijos atstovai klausė, kodėl sprendimo projekte nenumatyta skirti ir atlyginimo kintamąją dalį.Tuomet atsakyta, kad ta dalis būsianti nustatyta vėliau.
Prie sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimų vėl teko grįžti kitame tarybos posėdyje, kuris vyko šių metų sausio 4-ąją, nes gruodžio 22-ąją Seimas dar kartą pakeitė Sveikatos priežiūros įstatymą – padidino kai kurių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimų koeficientus, todėl reikėjo keisti anksčiau dėl to priimtą tarybos sprendimą. Tauragės ligoninės direktoriaus atlyginimo koeficientas liko tas pats, o Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Skaudvilės palaikomojo gydymo ligoninės direktorių atlyginimų koeficientai buvo padidinti, nustatyti 8,4 ir 7,4. Buvo numatyta, kad sveikatos priežiūros vadovų atlyginimų kintamoji dalis gali būti nustatyta didesnė – iki 40 procentų pastoviosios dalies.
Susidūrimas – dėl kintamosios dalies
Tarybai antrą kartą svarstant klausimą dėl medicinos įstaigų vadovų atlyginimų opozicija piktinosi, kad sprendimo projekte vėl nieko nenumatyta dėl kintamosios atlyginimų dalies. Atsakyta, kad dėl kintamosios dalies bus apsispręsta tada, kai sveikatos priežiūros įstaigos pateiks 2011 metų veiklos ataskaitas.
O tai bus tik balandį, todėl iki to laiko kai kurie sveikatos priežiūros vadovai gaus kur kas mažesnį atlyginimą. Tauragės PSPC vadovės atlyginimas sumažės daugiau negu per pusę. Tarybos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos komiteto narė gydytoja dr.Iveta Skurvydienė siūlė, esant šių įstaigų teigiamiems rezultatams, sprendime laikinai nustatyti ir atlyginimų kintamąją dalį, nepalikti keletą mėnesių sumažintų atlyginimų, o įvertinus metų rezultatus būsią galima priimti kitą sprendimą. Bet nebuvo išgirsta, meras Pranas Petrošius nutraukė jos pasisakymą.
Dėl sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimų kintamosios dalies gana piktai diskutuota ir po posėdžio, visiems jau skirstantis.
Ketina toliau „judinti“ šį reikalą
„Tauragės kurjerio“ pakalbinta I.Skurvydienė sakė: – Įstatymas turi būti vykdomas, jei jame numatyta, kad sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimus sudaro dvi dalys – pastovioji ir kintamoji, tai toks sprendimas ir turėjo būti priimtas. Pastovioji dalis pagal tam tikrą tvarką nustatoma iš aukščiau, o kintamąją turėjo nustatyti taryba, apsispręsdama, kiek kam skirti. Priedai skiriami iš medikų uždirbtų, o ne savivaldybės pinigų, lėšų netrūksta, įstaigų finansiniai rezultatai teigiami.
Nuo šių metų gegužės 1 dienos įsigalios Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas aprašas dėl sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimų kintamosios dalies skyrimo, nustačius tam tikrus parametrus, viskas bus aiškiau, nebebus galima įstatymo interpretuoti taip, kaip kam patinka.
Pasak I.Skurvydienės, opozicija nežada šio reikalo taip palikti, ketina jį po truputį judinti – susitarta, kad sveikatos priežiūros įstaigos savo veiklos rezultatus pateiks anksčiau – vasario pradžioje, tada bus inicijuojamas šio klausimo svarstymas taryboje.