• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mykolo Majausko ir konservatorių konflikto epopėja baigėsi netikėta atomazga. Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas galiausiai pats pasitraukė iš pareigų. Tiesa, iki tol Seimas kone pusdienį švaistė laiką nepasitikėjimo Majausku procedūrai, kurią sugalvojo Agnė Širinskienė, o valdantieji boikotavo.

Mykolo Majausko ir konservatorių konflikto epopėja baigėsi netikėta atomazga. Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas galiausiai pats pasitraukė iš pareigų. Tiesa, iki tol Seimas kone pusdienį švaistė laiką nepasitikėjimo Majausku procedūrai, kurią sugalvojo Agnė Širinskienė, o valdantieji boikotavo.

REKLAMA

Kone vieną salėje dešiniųjų pusėje likusį Majauską opozicijos nariai gyrė ir liaupsino, o konservatoriai abejoja, ar atsistatydinimas prasikaltusį kolegą išgelbės nuo išmetimo ir iš frakcijos. O opozicija jau niršta, kad kitas konservatorių kandidatas į kone svarbiausio Seimo komiteto pirmininko postą Justas Džiugelis – baigęs tik vidurinę mokyklą.

Iš pat ryto Mykolas Majauskas į savo paties spaudos konferenciją keliauja dar su plačia šypsena, mat tema – ne jo konfliktai su jau buvusiais partiečiais, o Futbolo federacijos voratinkliai. Dėl kietakaktiško nusistatymo pratęsti 9 proc. PVM lengvatą restoranams konservatoriai jau išmetė Majauską iš savo gretų, o išprašyti iš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų niekaip nesugeba.

REKLAMA
REKLAMA

Tad į pagalbą Majauskui susiruošė opozicijos narė Agnė Širinskienė. Teisininkė surinko parašus nepasitikėjimo Majausku procedūrai, o pagal tokią logiką – jei Seimui pritrūksta balsų nepasitikėjimui, vadinasi, parlamentas Majausku pasitiki. Ką apie tai mano konservatoriai, geriausiai parodo tai, kad kolegos išeina iš salės ir tiesiog palieka Majauską kone vieną.

REKLAMA

„Išmetė jus iš partijos ir patys išėjo, paliko vieną taršyti opozicijai, kuri visai teigiamai į jus žiūri. Kaip jūs dabar jaučiatės?“ – kalba valstietis Dainius Kepenis.

„Tikrai nesijaučiu vienas, džiaugiuosi, kad salėje yra ir Jurgis Razma, jis man didelis autoritetas“, – teigia M. Majauskas.

Vietoje 140-ies, salėje – geriausiu atveju – 40 parlamentarų. Beveik nėra ir Laisvės partijos bei Liberalų sąjūdžio narių. Majauskas, gerais laikais įprastai emocingas, dabar – pabrėžtinai nuolankiai klausosi opozicijos liaupsių, kaip gerai atliko komiteto pirmininko pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

„Vis dar tikiuosi, kad išgirsiu lūkesčius komitetui, ką negerai daro Biudžeto ir finansų komitetas“, – kalba M. Majauskas.

O iš opozicijos skamba tiek pagyrų valdančiajam, kiek dar šios kadencijos Seimas nematė.

„Rankų laužymas už tai, kad žmogus naudojosi savo konstitucinėm teisėm, nėra būdinga demokratinei visuomenei“, – tvirtina A. Širinskienė.

„Koalicija tęžta, tiesiog, kaip tas sniegas, nepatikimai užsnigo mūsų kelius, slystelėjo, o dabar ištirps“, – sako darbietis Vytautas Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Artėja konservatorių pirmininko rinkimai ir pastarasis yra stiprus konkurentas iš anksto numatytiems kandidatams“, – kalba valstietė Ligita Girskienė.

Valdantieji šaiposi – jei jau inicijuoji nepasitikėjimo procedūrą, žarstyti pagyras lyg ir nederėtų.

„Organizuojamas pasitikint pirmininku, sakant, kad juo nepasitikima, nėra, kaip anglai sakytų, „mano arbatos puodelis“ dalyvauti Agnės Širinskienės veiklose“, – tvirtina Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas.

REKLAMA

Eugenijus Gentvilas dar duoda patarimą Majauskui.

„Jūs įkaitu laikote čia sėdinčius žmones, kurie aplink jus šoka kažkokius krakoviakus, polkas ir kadrilius. Ar jums dėl to smagu? Pačiam apsispręst“, – sako E. Gentvilas.

Galiausiai ateina laikas slaptam balsavimui. Čia irgi nedalyvauja valdantieji, tačiau visgi pasirodo socdemai.

„Bet mes nepasirašėme ant paties dokumento, kuris prasilenkia su Seimo veikla, nes kritikuojama partinio organo priimti sprendimai“, – teigia socialdemokratas Gintautas Paluckas.

REKLAMA

Tam, kad Majauskas būtų atstatydintas, reikėjo bent 71 balso. Bet dalyvavo tik apie pusšimtis. 

„Įvyko taip, kaip ir buvo planuota ir numatyta, kad valdantieji nedrįso ateiti ir išsakyti priekaištų ponui Majauskui“, – kalba A. Širinskienė.

Tačiau viso šio šurmulio atomazga neplanuota. Sulaukęs rezultatų Majauskas paskelbė paliekantis komiteto vadovo postą.

„Pasitikėjimo aš neturiu, manęs komiteto pareigose matyti nenori. Todėl, įvertinęs visas šias aplinkybes, priėmiau sprendimą pasitraukti pats“, – sako M. Majauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Blogai. Žmogus protingas, galėtų kitų protingų žmonių paklausyti ir iš anksto tai padaryti“, – tikina E. Gentvilas.

„Brandus, solidus rimto politiko žingsnis“, – teigia Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

„Turbūt viskas paprasčiau dabar spręsis, be prievartinių metodų“, – sako konservatorius Jurgis Razma.

Tačiau konservatorių frakcijos seniūnė leidžia suprasti, kad pavėluotas sprendimas Majausko neišgelbės – greičiausiai, jo neliks ir frakcijoje.

REKLAMA

„Mane liūdina, kad buvo šitaip uždelsta. Mano supratimu, matau rezervuotai galimybes likti, bet priimsim demokratinį sprendimą“, – kalba konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Paklaustas, ar neketina trauktis ir iš Seimo, Majauskas kalba užuolankomis. Sklinda kalbos, kad, artėjant savivaldos rinkimams, politikas ruošiasi aukštesniam skrydžiui.

REKLAMA

„Apie planus kol kas nenorėčiau kalbėti, šiandien norėčiau išsimiegoti“, – sako M. Majauskas.

Kol kas realiausias konservatorių kandidatas užimti Biudžeto ir finansų komiteto vadovo postą – Justas Džiugelis. Tačiau opozicijai užkliuvo, kad už valstybės finansus iš dalies atsakingas nori būti politikas, baigęs tik 12 klasių.

„Kartelės tiek aukštai nekelkim, kad su viduriniu išsilavinimu žmonės galėtų komitetams Seime vadovauti“, – teigia „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš nemanau, kad išsilavinimas gali daryti įtaką komiteto veiklai, aš ne pirmą kadenciją Seimo narys, kartelė būtų ne nuleista, o užkelta, glaudžiau bendradarbiaujant su socialiniais partneriais“, – tikina J. Džiugelis.

Džiugelio žodžiais, visaverčiam išsilavinimui jam trukdė „trys niekingi laipteliai ir neįgali švietimo sistema“.

Mūsų seimui ne pirmiena į atsakingus postus skirti ,,proto galiūnus", neturinčius išsilavinimo. Tik neinkškit, kas Džiugelis neįgalus, kad žmogui sunku mokytis. Jis, būdamas tokiu, nedėjo jokių pastangų, kad jo likimo broliams Lietuvoje taptų komfortiškiau. Tik perbėgo iš vienos partijos į kitą. Patogesnę.
Jam matai trukde trys laipteliai..
? Tinginio melas. O jo sukurti reikalavimai visur patalpas pritaikyti neigaliesiems zlugdo sveikuju zmoniu verslus, nes tai ne tik nelogiska , neteikalinga, bet ir labai brangu. Tik zmogus be issilavinimo gali stumt tokius egoistinius reikalavimus.
Tuoj visus žioplius priims į seimą iki ko jau Lietuva daėjo tiesiog baisu toks buvo geras darbuotojas Majauskas o dabar siūlo kažkokį žiopla į jo vietą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų