Žinia, kad Šiaurės Korėja išbandė branduolinį ginklą, apstulbino tarptautinę bendriją. JAV prezidentas BarackasObama pavadino tai „grėsme tarptautinei taikai“. Vašingtone paskelbtame pareiškime jis pabrėžė, kad Pchenjanas sulauks tarptautinės bendrijos atsako. Nors šis Šiaurės Korėjos žingsnis nėra netikėtas, tačiau „kelia didelį nerimą visoms šalims“, sakoma pareiškime.
Anot B. Obamos, „Šiaurės Korėjos mėginimai kuri branduolinį ginklą, o taip pat jos balistinių raketų programa kelia grėsmę tarptautinei taikai ir tarptautiniam saugumui“.
Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų komisarė Benita Ferrero-Waldner taip pat pareiškė didelį susirūpinimą. Ji teigė dar neturinti oficialaus patvirtinimo apie bandymą, tačiau „jei tai yra tiesa, tai neabejotinai kelia labai didelį susirūpinimą“. Toks žingsnis privalo būti pasmerktas, pabrėžė Tailande viešinti B. F. Valdner.
Japonija pareikalavo skubaus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdžio. Tokijas netoleruos tokio Šiaurės Korėjos elgesio, pareiškė vyriausybės atstovas.
Prancūzija pareikalavo nedelsiant skelbti sankcijas Pchenjanui. Paryžius su savo JT partneriais tarsis dėl atsako į tokius Šiaurės Korėjos veiksmus, sakė užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneris.
Pietų Korėjos armija sudarė krizės štabą. Generalinis štabas daliniuose paskelbė padidintą parengtį. Akylai stebimas dalinių judėjimas Šiaurės Korėjoje.
Pchenjanas grasina atlikti dar vieną branduolinį bandymą, jei JAV ir jų sąjungininkės toliau tęs savo „bauginimo politiką“.
Pirmąjį branduolinio ginklo bandymą Šiaurės Korėja atliko 2006-aisiais. Tada JT paskelbė šaliai sankcijas. Šių metų balandį Pchenjanas paleido ilgojo nuotolio raketą. Kai šalį dėl to pasmerkė JT Saugumo Taryba, komunistinis režimas paskelbė atnaujinantis savo branduolinę programą ir boikotuojantis derybas su Pietų Korėja, Japonija, Kinija, Rusija ir JAV.