„Paprašę savaitei pristabdyti skaičiuoklės skelbimą mes norime įvertinti ir tą informaciją, kuri buvo pateikta Seimui, ir naujausią informaciją iš „Sodros”. Įvertinę šią informaciją ir tai, kokie planuojami mokesčių sistemos pertvarkymai, mes būtume priėmę sprendimą, ką daryti toliau – skelbti tą skaičiuoklę ar ne“, – „Lietuvos ryto” televizijos laidoje „24/7” sakė S. Jakeliūnas.
Praėjusiais metais pensijų sistema kainavo apie pusę milijardo litų, tačiau kiek kainuos naujoji – nežinia.
„Galima padaryti tam tikras prielaidas, pasirinkti du arba tris scenarijus ir žiūrėti. Esmė ta, kad, pirminiais skaičiavimais, 2010 ir 2015 metais didelio skirtumo, palyginti su šiais metais, nebus, bet esminių skirtumų atsiras 2020 metais, kai bus naujas tarifas – 3,5 proc. Augant darbo užmokesčiui valstybei ši sistema per metus gali kainuoti 90 milijonų litų. Aš neturiu atsakymų, ar mes tai galėsime finansuoti, bet skaičiuoti ir svarstyti būtina“, – teigė S. Jakeliūnas.
Jis pasisako už kaupiamąją pensiją, tačiau tik tuo atveju, jei valstybė išgalės finansuoti šią sistemą: „Jei mes galime finansuoti šią sistemą, aš už tai, kad būtų kaupiama. Aš už tai, kad veiktų privatūs pensijų fondai ir gyvybės draudimo kompanijos. Esminis klausimas – iš kokių finansinių išteklių tai finansuojama.“
Primename, kad praėjusią savaitę premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad reikia stabtelėti ir dar suskaičiuoti, kiek papildomų milijonų iš biudžeto reikės pensijų reformai. Papildomos išlaidos gali kelti grėsmę šalies fiskalinei politikai ir tapti kliūtimi įsivesti eurą. Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas pabrėžė, kad tokį pensijų kaupimo modelį, kai „Sodros“ įmokomis ir biudžeto lėšomis maitinami privatūs pensijų kaupimo fondai, reikia keisti, nes jis naudingas tik turtingiesiems ir fondų valdytojams.