„Mūsų nacionalinis sprendimas buvo nesiskolinti pagrindinėse tarptautinėse institucijose, o tai daryti laisvosiose rinkose. Tokia buvo politinė valia. Aš nesiimu svarstyti, ar ji buvo teisingiausia. Iš esmės mes vykdėme tokias pat sąlygas, kurias mums būtų bandęs primesti Tarptautinis valiutos fondas ar Pasaulio bankas“, - tikina P. Auštrevičius.
Anot europarlamentaro, balsavimas buvo sąmoningas: „Aš esu giliai įsitikinęs, kad euras, kaip bendra euro zonos valiuta, kuri jungs devyniolika valstybių su 303 mln. vartotojų, bus ne tikslas, o priemonė, leidžianti išspręsti daugelį bėdų šalyje, tarp jų ir nedarbo mažinimą. Kokiu būdu? Per investicijų pritraukimą. Euro atkeliavimas į Lietuvą rodo, kad mūsų makroekonominis patikimumas padidėjo. Reaguojant į šį EP ir vėliau Europos Tarybos sprendimą, pasaulio rinkos iš karto tai įvertins, mat skolintis galėsime pigiau“.
O štai kitas tautos išrinktas europarlamentaras Rolandas Paksas laikosi kitokios pozicijos ir pripažįsta balsavęs prieš euro įvedimą: „Konstitucijoje nurodyta, kad svarbiausi valstybės klausimai turi būti sprendžiami referendume. Jei euro įvedimas Lietuvoje svarbus – turėjo būti referendumas.“
„Antra – reikia nustoti meluoti tautai, kad mes turėjome referendumą 2004 metais. Tuomet per dvi dienas balsavome, stoti į Europos Sąjungą ar ne. O apie euro zoną buvo parašyta taip, kad stoti galėsime, kai būsime pasiruošę. Todėl sakyti, kad mes jau turėjome referendumą yra grubus melas. Aš manau, kad dabar yra netinkams metas euro įvedimui, bet didžiausia klaida, kad į tai nebuvo atsižvelgta“, - įsitikinęs R. Paksas.
"Šiandien Europos Parlamentas išsakė savo poziciją. O aš noriu pabrėžti, kad ji neatitinka daugumos Lietuvos gyventojų pozicijos. Šiandien kone 55 proc. Lietuvos gyventojų nenori, kad euras būtų įvestas. Nebuvo padaryta apklausa, nebuvo referendumo, nepabandyta įtikinti žmonių. Nepameluosiu sakydamas, kad Lietuvos tauta ir valdžia nutolo viena nuo kitos kaip Šiaurinis ir Pietinis Žemės poliai. Neįmanoma valstybei atlikti svarbių darbų ir pasiekti užsibrėžtų tikslų, jei valdžia ir tauta gyvena kiekviena sau. Euro įvedimas – tai neišnaudota galimybė kalbėtis su žmonėmis ir įrodyti, kad gal euro tikrai reikia. Ir žmonės būtų tą valiutą priėmę kaip savo ir būtume žengę į priekį“, - savo poziciją dėstė Europarlamentaras R. Paksas.
„Laisvoji banga“