Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hagueas per politikos forumą Berlyne sakė, kad Vokietija atstumia daugelį nuo Europos Sąjungos (ES) idėjų, nes per daug atkakliai reikalauja didesnės integracijos, rašo „The Local“.
Pasak ministro, dėl spaudimo plėsti bankų sektoriaus ir nacionalinių biudžetų derinimą ir taip kovoti su euro zonos finansų krize ES didėja susiskaldymas ir nepasitikėjimas. Tai ypač jaučia V. Heigo Konservatorių partija, kuri kartu su liberalais demokratais sudaro Didžiosios Britanijos valdančiąją koaliciją.
„Koalicinė vyriausybė nori, kad Didžioji Britanija atliktų pagrindinį vaidmenį ES, bet turiu būti atviras: visuomenės nusivylimas Europos Sąjunga mūsų šalyje yra didesnis nei kada nors anksčiau“, - teigė V. Heigas.
„Žmonės mano, kad daugeliu atvejų ES yra tai, kas jiems daroma, o ne tai, kur jie gali pareikšti savo nuomonę. (...) Žmonės mano, kad ES yra vienpusis procesas, didžiulė mašina, kuri siurbia sprendimų priėmimo teisę iš nacionalinių parlamentų į ES lygmenį ir galiausiai viskas bus sprendžiama šiuo lygmeniu“, - aiškino ministras.
„Gali būti, kad tai labiausiai jaučiama Didžiojoje Britanijoje, bet tokie jausmai jaučiami ne tik čia“, - pridūrė jis.
Europoje didėja atskirtis tarp 17 euro zonos narių ir likusių 10 ES narių, kurios nėra įsivedusios bendros valiutos. Vokietijos užsienio reikalų ministras Guidoas Westerwelleas sakė, kad visos 27 valstybės narės, įskaitant Didžiąją Britaniją, turėtų stengtis, kad euro zonos krizė praeitų. Pasak jo, Berlyno siūloma fiskalinė sąjunga ir griežtesnė nacionalinių biudžetų priežiūra, kurioje dalyvauti Didžioji Britanija atsisakė, bei ES planai kurti bankų sąjungą yra labai svarbaus integracijos proceso, kuris bus visiems naudingas, dalis.