Rogozinas, kuris yra buvęs nuolatinis Rusijos atstovas NATO, mano, kad Vakarų karinis aljansas niekada nepakeis savo požiūrio, nepaisant to, kokia bebūtų Rusijos politinė sistema, praneša RT.
„Nesvarbu, kokia bus Rusija – imperinė, komunistinė ar demokratinė – jie mato mus tomis pačiomis akimis, kokiomis matė ankstesniuose amžiuose“, – teigia jis.
Toks pat požiūris tinka ir Vokietijai – didžiausiai ir sėkmingiausiai Europos Sąjungos ekonomikai, mano Rogozinas.
„Santykiai su Vokietija taip pat išlieka komplikuoti, nes jos iki šiol bijoma. O vokiečiai teturi tik savo bataljonus NATO kariuomenėje, kuri faktiškai neegzistuoja, nes tik apjungia skirtingas nacionalines kariuomenes pavienėms operacijoms. Vokiečiams net neleidžiama suformuoti brigados kokiai nors operacijai, nes vokiečių vis dar bijo.“
Šią savaitę Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas paskyrė D. Rogoziną ministro pirmininko pavaduotoju, kuris bus atsakingas už gynybos klausimus.
Pasenę NATO principai
Rogozinas taip pat turi savo nuomonę apie NATO veiklos principus, teigdamas, kad jie yra pasenę ir iki šiol remiasi NATO generalinio sekretoriaus Lordo Ismay'aus, kuris ėjo šias pareigas nuo 1952 iki 1957 metų, koncepcija.
„NATO toliau egzistuoja pagal principus, sukurtus sekretoriaus generolo Lordo Ismay'aus: svarbiausia – JAV, o Vokietija ir Rusija – išorėje. Tai reiškia militaristinę Vokietijos kontrolę; jie supranta... kad vokiečiai visada gali virsti jėga, kuri aplink save konsoliduos visą Europą.“
Vokietijoje iš tiesų buvo pasigirdę kalbų, kad reikėtų kurti Europos kariuomenę, kuri vėliau pakeistų NATO aljansą, kuris, kai kurių ekspertų nuomone, Europoje užsibuvo per ilgai.
„Ilgojo laikotarpio tikslas – Europos kariuomenės, kuri būti pavaldi parlamentinei kontrolei, sukūrimas“, – praeitais metais yra teigęs Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle, pažymėdamas, kad Vokietija norėtų eiti būtent šiuo keliu.
Pasak Rogozino, JAV ir toliau siekia išlaikyti savo karinį dominavimą Europoje bet kokiomis priemonėmis, išlaikydama Rusiją saugiu atstumu.
Rogozinas, kuris yra žinomas kaip politikas, mėgstantis pasisakyti atvirai, taip pat sukritikavo Rumunijos sprendimą įsileisti priešraketinės gynybos sistemos komponentus į savo šalies teritoriją, teigdamas, kad rumunai vis tiek tos sistemos negalės kontroliuoti.
„Rumunai gali manyti, kad jie yra svarbūs raketų perėmimo operatoriai, tačiau visi žino, kad rumunų karininkai gali įeiti tik į pastato prieangį. Rumunų karininkas niekada neįeis į kontrolės bazę, nes bazė yra amerikiečių“.
Pasak Rogozino, Jungtinėms Valstijoms pavyko sėkmingai įtikinti europiečius, kad jiems reikia nuolatinio JAV dalyvavimo Europos reikaluose: „Amerikiečiai sukūrė istoriją, kad Europa negali be jų. Dėl to europiečiai tapo įkatais, neturėdami prieigos prie amerikiečių technologijų.“