Balandžio 20 dieną į mišką Jurbarko rajone nustojus snigti briedžiukų išvykusi ieškoti Simona Juškevičiūtė nustebo radusi ne pavasarinių grybų, o iš tolo geltonuojančias voveraites.
Miške pasirodė pirmosios pavienės voveraitės
Grybautojų grupėje socialiniuose tinkluose pasidalinus nuotrauka, kurioje matyti kelios išaugusios voveraitės, ne vienas nusistebėjo ir netikėjo, kad tai – tiesa, todėl moteris net padarė nuotrauką su tos dienos naujiena, kad įrodytų, jog gamta iškrėtė pokštą.
Tačiau ar rasti voveraites tokiu metu – normalu, o gal visiškai neįprasta? Gamtininko Almanto Kulbio teigimu, laikas šiems grybams dar išties ankstyvas, tačiau tai nėra ir itin išskirtinis atvejis.
„Kadangi turėjome nemažai šilumos, grybiena visada yra miško paklotėje, o pats grybo vaisiakūnis pradeda augti, kai yra pakankamai šilumos. Patys pirmieji vaisiakūniai jau tikrai galėjo pasirodyti, kadangi buvo šiltų ir net labai šiltų, rekordinio šiltumo dienų.
Masinis jų pasirodymas įvyks kaip visada įvyksta, prasidės maždaug vasarai įpusėjus. Aišku, šis atvejis neįprastas, bet kadangi buvo labai šilta, grybai galėjo pasirodyti.
Grybas nėra visiškai autonominis organizmas, bet iš grybienos tinklo atsirandantys pirmieji vaisiakūniai galėjo pasirodyti“, – komentavo gamtininkas.
Pasiteiravus, ar tokius grybus saugu vartoti, A. Kulbis nuramino, kad saugu, nors ir buvo šalnų, jos nebuvo kritinės, be to, voveraitės nėra šalčio itin bijantys grybai.
..ko, straipsnis apie nieka