Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą Eurolygos sezoną pradėjo namie nugalėdamas Barselonos „Barcelona“ (74:67).

44

Po rungtynių katalonų strategas Joanas Penarroya apžvelgė kertinius rungtynių aspektus, „Žalgirio“ stiprybes bei sunkumus siekiant pergalės Kaune.

„Sveikinimai „Žalgiriui“. Rungtynių pradžioje, pirmojoje pusėje žaidėme minkštai, gynyba šlubavo, „vienas prieš vieną“ situacijose ir pikenroluose „Žalgiris“ rinko daug lengvų taškų.

Trečiajame kėlinyje rodėme daugiau energijos, spaudėme kamuolį ir žaidėme panašiau į tai, ką ir norime demonstruoti tam tikrose situacijose. Ketvirtajame kėlinyje prametė lengvus metimus, o Francisco sužaidė nuostabų kėlinį, sumetė 15 taškų ir sveikinimai „Žalgiriui“, – teigė strategas.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ strigo ir jums beveik pavyko sugrįžti į rungynes. Kodėl taip nutiko?

Problema buvo mūsų energija. Pirmoje rungtynių pusėje visose situacijose, kai reikėjo kautis, „50 prieš 50“ kamuoliai atiteko „Žalgiriui“. Mes vėlavome. „Žalgiris“ buvo geresnis visose situacijose. Trečiajame kėlinyje pagerinome gynybą, spaudėme kamuolį, „Žalgiris“ jau surinko vos septynis taškus.

Svarbiais momentais mums reikia būti efektyvesniems. Šiandien pataikėme tik penkis tritaškius. Atsimenu gerus tritaškius, kuriuos prametėme lemiamu metu. Svarbus žaidėjas ten buvo Sylvainas Francisco, jis rungtyniavo solidžiau, sumetė tritaškius atšokus, surinko 15 taškų. Turėjome išsirinkti lemiamų momentų žaidėją, bet neišsirinkome.

Minėjote S.Francisco taškus lemiamame kėlinyje. Kas prieš jį neveikė ir kokį potencialą jis turi „Žalgiryje“?

Atsimenu jį dar nuo tada, kai žaidė Manresoje. Jis yra ypatingas žaidėjas, gali gerai žaisti vienas prieš vieną, visada mesdavo svarbius metimus iš toli ir atšokus. Eurolyga dar tik startuoja ir anksti žiūrėti į ateitį, bet „Žalgiris“ šiandien buvo geresnis.

„Žalgiris“ turi daug didelių žmonių net ir gynėjų linijoje, koks yra šios komandos gynybos potencialas?

Gera komanda, geras treneris, nuostabi atmosfera arenoje. Čia laimėti nėra lengva ir tam reiktų žaisti geriau nei mes žaidėme šiandien.

Ar jūsų žaidėjai mačo pradžioje tikėjosi lengvesnės kovos?

Ne, tikrai ne. Tai yra nauja komanda, penki nauji žaidėjai, naujas treneris, kitokie įrankiai. Yra daug patyrusių žaidėjų, bet kai kurie iš naujokų dar nežaidę Eurolygoje ar FIBA taisyklėse. Mums dar reikės laiko perprasti turnyrą. Dar neturime pasitikėjimo, o „Žalgirio“ arenoje laimėti visada sunku.

Rokas Jokubaitis kalbėdamas apie savo etapą Barselonoje šnekėjo, kad nebuvo trenerio matomas komandos vizicijoje. Ar išties nenorėjote matyti jo komandoje?

Jis baigė sezoną komandoje ir yra labai geras žaidėjas, bet dabar nėra mūsų komandoje. Žaidžia kitur ir tai nėra mano atsakomybė.