Todėl, priešingai nei įprastose nužudymo bylose, šiam atvejui skiriamas išskirtinis dėmesys. Šiandien vidurdienį, 12.30 val., premjeras Algirdas Butkevičius priima vidaus reikalų ministrą Dailį Alfonsą Barakauską ir kitų institucijų vadovus. Vyriausybėje bandoma išsiaiškinti, kas savo darbo neatliko tinkamai, kad telefonu pagalbos prisišaukti bandžiusios 17-metės niekas neišgelbėjo.
Premjeras A. Butkevičius po pasitarimo pasakojo, kad buvo išklausyti visi atsakingų institucijų atstovai: „Sulaukėme informacijos tiek iš policijos, tiek iš ugniagesių. Per dvi savaites pavesta atlikti išsamų tyrimą.
Tada sulauksime atsakymų, kodėl nebuvo nustatyta pagalbos prašiusios merginos buvimo vieta. Kodėl vieni operatyviai gali teikti informaciją, o kiti to nedaro, nors tokios paslaugos yra finansuojamos valstybės?“
A. Butkevičius iškėlė klausimą, kodėl teisti asmenys taip anksti yra išleidžiami į laisvę: „Galbūt yra kas nors negerai su teismų sistema, kad tokie itin žiaurius nusikaltimus padarę asmenys gana greitai atsiduria laisvėje.“
(Papildyta 13:45 val.)
VRM ministras D. A. Barakauskas sakė, kad apie problemas, susijusias su BPC, jis sužinojo antrą savo, kaip ministro, darbo mėnesį: „Tačiau atitinkamų institucijų vadovai aiškiai nesuformulavo esamos problemos. Dabar galime pareikšti, kad esame padarę viską, jog tie, kurie neatsakingai dirbo, turės prisiimti kaltę. Įvardyti šiuos asmenis galėsime tik gavę visą medžiagą.“
Anot ministro, BPC perdavimas policijai nebūtų logiškas sprendimas. D. A. Barakauskas pridūrė, kad atsakomybės turėtų neišvengti į Ryšių reguliavimo tarnybos vadovas: „Ši tarnyba nėra man pavaldi. Tačiau tam tikra atsakomybė teks ir šios tarnybos atstovams.“
D. A. Barakauskas pabaigoje pridūrė: „Kalti tie, kurie nužudė mergaitę. O tie, kurie galbūt ko nors nepadarė, kad pavyktų išvengti nelaimės, sulauks atitinkamo įvertinimo.“
Pirmadienį Vyriausybėje vykusiame pasitarimoe dalyvavo ministras, premjeras Algirdas Butkevičius, BPC viršininkas Artūras Kedavičius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Remigijus Baniulis, Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis ir kitų institucijų atstovai.
Balsas.lt primena, kad pirmadienį prokurorai kreipėsi į teismą dėl trijų policijos pareigūnų sulaikytų įtariamųjų suėmimo. Kol vyksta ikiteisminis tyrimas, pareigūnai nedaugžodžiauja. Įtariami asmenys neneigia esantys susiję su itin žiauriu nusikaltimu, tačiau savo kaltę stengiasi permesti vienas kitam.
Melagingi skambučiai
„Turime didžiulę problemą, – taip situaciją apie melagingus skambučius apibūdino Bendrojo pagalbos centro (BPC ) viršininkas Artūras Kedavičius. – Po kiekvieno tokio įvykio, ar pilnaties, atsiranda norinčių pažaisti ar pakvailioti telefonu skambinama į BPC. Dėl tokių žaidimų kartais labai sunku atskirti, ar žmogus, kalbantis pašnibždomis, iš tikrųjų yra įkalintas bagažinėje, ar kažkas maivosi prieš draugų būrį."
BPC per dieną sulaukia apie 7,5 tūkstančio, o per metus iki 4 mln. skambučių. Pagal Bendrojo pagalbos centro statistiką, per metus sulaukiama per 600 tūkst. skambučių iš įrenginių, kurių vietos nustatyti negalima.
Pasak Bendrojo pagalbos centro viršininko A.Kedavičiaus, centras nenustato skambinančio buvimo vietos, tai ryšio operatoriaus darbas. Jis privalo pateikti duomenis centrui, kokiu numeriu ir iš kokios vietos skambinta.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas teigė, kad tikriausiai jau trečiadienį į komiteto posėdį bus pakviestas vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, policijos generalinis komisaras bei Bendrojo pagalbos centro ir Ryšių reguliavimo tarnybos atstovai ir bus bandoma išsiaiškinti tinkamo pagalbos neužtikrinimo priežastis.