• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės pasitarime nuspręsta nebesteigti visuomenės ir politikų prieštaravimų sulaukusio holdingo valstybės turtui valdyti - „Visuomis“.

REKLAMA
REKLAMA

Finansų ministerijos padalinys visoms valstybės bendrovėms turės nustatyti strateginius tikslus. Premjeras Andrius Kubilius pasisako, kad vietoj siūlyto įmonių valdymo jungimo pasirinktas „vieningas strateginis vadovavimas“. Ministras pirmininkas žada steigti centrinę priežiūros agentūrą, tačiau daugiau detalių nepateikia.

REKLAMA

Reikia vadybininkų ir skaidrumo

Vilniaus Universiteto Tarptautinių sąntykių ir politikos instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas portalui balsas.lt sako, kad nėra svarbu, kaip vadinsis struktūra, svarbiausia – valstybės turto valdymo skaidrumas ir kompetentingi specialistai. „Reikia įvertinti mūsų šalies specifiką: institucijų kokybė, korupcijos lygis,“ - sako. R. Vilpišauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Visuomio“ atsisakymas buvo politinis žingsnis, mano R. Vilpišauskas ir priduria, kad valstybinių įmonių valdyme „vietos taupymui, skaidrumui ir depolitizavimui tikrai yra“.

Iš pradžių susidomėjusi, vėliau „Visuomio“ idėją sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kiti ekspertai bei politiniai oponentai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abejonės išlieka

Neparlamentinės Lietuvos socialdemloratų sąjungos (LSDS) pirmininkas Arvydas Akstinavičius abejoja, ar siūloma ne tas pats, tik įvelkant į kitą rūbą. „Kol kas, kai nežinome kas slypi po naujai pateiktomis iškabomis – „vieningas strateginis vadovavimas“, „centrinė priežiūros agentūra", komentuoti pakankamai sudėtinga. Nepasisekus prastumti „Visuomio" varianto - ypatingas skubėjimas, paslaptingumas, pateikimas naujų koduotais pavadinimais galimų pertvarkų valdant valstybės įmones ir turtą, kelia įtarimus, kad jie savo turiniu nesiskirs nuo „Visuomio". Juolab, jog atsisakius pastarojo ne kartą viešai praslydo informacija, kad apie 250 mažesnių įmonių reikia privatizuoti, o likusių apie 50 didesnių veiklą optimizuoti, siekiant pelningumo. Vėl kalbama, jog po pertvarkos dividendai ūgtels nuo maždaug 45 mln. iki 1,5 mlrd. Lt. Labai norėtųsi pamatyti tų galimų 1,5 mlrd. Lt išklotinę - konkrečiai iš kur planuojama tiek surinkti.“, - komentuoja A. Akstinavičius..

Dabar valstybės įmonės valdo turto už maždaug 18 mlrd. litų. Atkreipiamas dėmesys, kad įmonės valdomos neefektyviai ir mažas jų pelningumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų