„Domėjomės policijos veiklos vizija ir strategija, aptarėme buvusios Vyriausybės vykdytų reformų padarinius. Komisariatų jungimas ir stambinimas žadėtų rezultatų nedavė. Kriminogeninė būklė šalyje verčia sunerimti. Policija neturėtų būti palikta viena iššūkių akivaizdoje. Būtina stiprinti teisėsaugos institucijų resursus siekiant pritraukti ir išlaikyti tarnyboje gabius pareigūnus. Itin jautrus klausimas – socialinės pareigūnų garantijos“, – LSDP pranešime spaudai cituojamas Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas, socdemas Juozas Olekas.
Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko, socialdemokrato Juliaus Sabatausko, svarstant galimas policijos sistemos pertvarkas, pagrindinis teisėsaugos darbo kelrodis turėtų būti nuostata, kad pareigūnai būtų arčiau žmonių.
„Kai visuomenė saugi viduje, ji atsparesnė ir išorėms grėsmėms“, – pabrėžia J. Sabatauskas.
J. Olekas po susitikimo su policijos vadovybe ir pareiūgnų profsąjungomis savo ruožtu pabrėžė ilgalaikės viešojo saugumo strategijos būtinybę, ypatingą dėmesį skiriant saugumo užtikrinimui regionuose ir pareigūnų darbo sąlygų gerinimui.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) ketvirtadienį paskelbė, kad atšaukia 2020 metais pradėtą reformą – Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą sujungti su Šiauliais.
Ši pertvarka susilaukė kritikos tiek iš vietos valdžia, tiek iš ir dabartinių valdančiųjų parlamente.
Anot VRM, Policijos departamentas artimiausiu metu turės pateikti sprendimus, kaip palaipsniui grąžinti Telšių komisariato veiklą iki ankstesnio, prieš eksperimentą buvusio lygio, siekiant išlaikyti vietos policijos savarankiškumą bei efektyvumą.
ELTA primena, kad buvusi VRM vadovybė yra inicijavusi kelias su policijos sistema susijusias reformas. Viena jų siūloma Viešojo saugumo tarnybą (VST) integruoti į policijos struktūras, paliekant tarnybai atskiro juridinio asmens statusą. Tarnybos savininko teises ir pareigas įgyvendintų policijos generalinis komisaras, VST išliktų šalies ginkluotųjų pajėgų dalimi.
Ministerijos teiktais įstatymo projektais taip pat siūlyta reorganizuoti policijos veiklą – palikti tik 5 apygardų vyriausiuosius komisariatus (Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus), o Policijos departamento pavadinimą keisti į „Lietuvos policiją“. Papildomai būtų steigiami keturi policijos komisariatai – Marijampolės m., Tauragės raj., Utenos raj. ir Alytaus m. ir raj. savivaldybių teritorijai prižiūrėti.
Įstatymo projektams, kuriais numatyta VST pertvarka, praėjusios kadencijos Seime buvo pritarta po pateikimo, tačiau toliau balsavimui šie teisės aktų projektai pateikti nebuvo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!