Dauguma Kauno gatvėse kalbintų žmonių dar nėra apsisprendę, ką palaikys, arba nenori to atskleisti.
Kol lietuviai suka galvas, svarsto už kurį kandidatą verta balsuoti antrajame prezidento rinkimų ture, diskusijos vyksta ir Seime. Savo kandidato neturinčios politinės partijos kol kas neatskleidžia, ką palaikys, tačiau aiškina, kad per dvi savaites sprendimai bus priimti.
„Formalaus sprendimo mes dar nepriėmėme, neatmetame galimybės dar pasižiūrėti, vertina dauguma žmonių Nausėdą, kaip tinkamą galinį sutaikyti kandidatą į prezidentus, nieko blogo nesakydami ir apie Ingridą Šimonytę“, – tvirtina Seimo narys Eugenijus Gentvilas.
„Laukiame ketvirtadienio arba penktadienio. Kada kandidatai galutinai pristatys savo programines nuostatas ir pristatys savo komandos formavimą. Ir bus skyriams kažkokia rekomendacija“, – teigia Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.
Paslaptis gaubia ir „valstiečius“. Saulius Skvernelis iš rinkimų kovos pasitraukė, tačiau visi laukia, kol premjeras įvardins savo antrojo turo favoritą.
Mat S. Skvernelio parama labai svarbi, nes už jį balsavo kas penktas rinkimuose dalyvavęs pilietis.
Paklaustas, už ką balsuos antrame ture S. Skvernelis komentavo: „Stebėsiu debatus, žiūrėsiu, programas reikia pasižiūrėti. Signalas iš tikrųjų labai aiškus buvo pasiųstas, kad žmonės yra linkę orientuotis į dešinės pakraipos ideologiją, politiką susijusią su ir diferenciacija tolimesne, vaiko pinigai ir pensijos, ar mokesčių didinimas. Reikia tuos signalus girdėti“.
Sociologai prognozuoja, S. Skvernelį palaikę rinkėjai suskils. Trečdalis jų esą gali išviso nebalsuoti, o likę turėtų labiau palaikyti Gitaną Nausėdą.
„Kiti, kurie ėjo balsuoti apie antrą pasirinkimą, santykis tarp tų, kas antru pasirinkimu rinktųsi Gitaną Nausėdą ir Ingridą Šimonytę buvo 1:2,5. Kitaip sakant, du su puse karto daugiau antru pasirinkimu matė Gitaną Nausėdą“, – pastebi sociologė Rasa Ališauskienė.
Sociologai juokauja: kuo toliau nuo Vilniaus, tuo Šimonytės rėmėjų skaičius esą mažėja. Dėl to esą konservatorių kandidatei labai svarbu pelnyti smulkių regionų palankumą. O Nausėdai atvirkščiai, reikia ieškoti būdų, kaip į savo pusę palenkti Vilniaus ar Kauno rinkėjus.