„Tokio žiaurumo seniai nematėme... Dar vienas žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis Vilniaus rajone“, – taip savo įrašą socialiniuose tinkluose pradeda VŠĮ „SOS gyvūnai“.
Anot gyvūnų prieglaudos atstovų, pirmadienio rytą, gavę pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jie apsilankė Buivydžiuose esančiame vienkiemyje, kuriame ir buvo taip pavadinti „niekieno šunys“.
Tiesa, atvykus į vietą VŠĮ „SOS gyvūnai“ darbuotojai buvo šokiruoti pamatyto vaizdo.
Vienkiemyje palikti šunys (nuotr. stop kadras)„Radome apleistą, likimo valiai paliktą kalytę prie siaubingos būdos. Kalytė, pasirodo, prieš 3 dienas atsivedė 8 šuniukus. Trys iš jų buvo, deja, bet jau nebegyvi“, – siaubingą pamatytą vaizdą aprašo VŠĮ „SOS gyvūnai“.
Negana to, netoli stovėjo ir kita šuns būda. Tiesa, joje jokių šunų nebuvo, tik šuns grandinė ir jau mirusio gyvūno kaulai.
„Šalimais buvo kita, tik šįkart tuščia būda. Prie jos – besimėtanti šuns grandinė ir kaulai, galimai ten gyvenusio šuns“, – teigia gyvūnų prieglaudos atstovai.
Socialiniuose tinkluose gyvūnų prieglauda pasidalino ir vaizdo įrašu iš įvykio vietos.
Jame galima išvysti apleistame vienkiemyje prie būdos grandine pririštą šunį bei 8 būdoje cypiančius mažus šuniukus.
„Dar viena istorija, dar viena darbo diena prasidėjusi tragiškais vaizdais. Ar kada nors gyvūnams Lietuvoje bus geriau? Gaila, bet tokiais momentais atrodo, kad niekada...“, – tvirtina VŠĮ „SOS gyvūnai“.
Gali prireikti operacijos
Naujienų portalo tv3.lt žurnalistams susisiekus su VŠĮ „SOS gyvūnai“ vadove Nadežda Makuševa, ji teigė, jog apie likimo valiai paliktą kalytę su jos atžalomis gyvūnų prieglauda sužinojo gavę anoniminį asmens pranešimą.
Anot anoniminio pranešėjo, prieglaudai buvo pranešta, kad vienkiemyje trūksta vieno suaugusio šuns.
„Pranešėjui užkliuvo tai, kad būdoje gulėjo maži šuniukai, o antro šuns, kuris anksčiau būdavo, neberado. Ir mes, kai atvažiavome su specialistais (Vilniaus rajono viešosios tvarkos skyriaus specialistais – aut. past.) į vietą, viena būdytė buvo tuščia. Tai neaišku, kas nutiko tam antram gyvūnui“, – sako N. Makuševa.
Be to, VŠĮ „SOS gyvūnai“ vadovės teigimu, manoma, jog rastas šuo ilgą laiką gyveno pririštas prie būdos, o šiuo metu gyvūno sveikatos būklė yra gana sunki.
„Kalytės būklė pakankamai sunki, kraujas rodo didžiulį uždegimą. Gali būti, kad šeštadienį prireiks ir operacijos, kadangi yra ir pūlingas gimdos uždegimas ir kitų problemų. Čia akivaizdus nepriežiūros atvejis“, – nurodo N. Makuševa.
Planuoja griebtis naujų prevencinių priemonių
Dėl Buivydžių seniūnijoje paliktos kalės ir jos šuniukų, tv3.lt žurnalistai kreipėsi ir į Vilniaus miesto rajono savivaldybę. Kaip teigiama raštiškame jų atsakyme, savivaldybės administracija apie situaciją sužinojo pirmadienį, kai Viešosios tvarkos skyrių informavo VšĮ „SOS Gyvūnai“.
„Kam priklauso teritorija ir joje esantys šunys yra žinoma, pradėti teisiniai procesai pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnį dėl gyvūnų nepriežiūros, o patys gyvūnai perduoti VšĮ „SOS Gyvūnai“ laikinai globai“, – nurodo Vilniaus rajono savivaldybės viešųjų ir tarptautinių ryšių skyrius.
Savivaldybės atstovai priduria, kad tokio tipo situacijų savivaldybėje pasitaiko nedaug.
„Tenka pripažinti, jog nors nedaug, tokių situacijų pasitaiko. Vienais atvejais žmonės informuoja gyvūnų gerove besirūpinančias organizacijas, kitais – atitinkamus savivaldybės ir seniūnijų darbuotojus, tačiau nepaisant to, kaip informacija iki mūsų atkeliauja, kiekvienu atveju reaguojame kaip įmanoma greičiau“, – tvirtina Vilniaus rajono savivaldybė.
Žurnalistams pasiteiravus, kokių priemonių savivaldybės atstovai imasi, kad tokio netinkamo elgesio su gyvūnais apraiškų mažėtų, tvirtinta, kad viena pagrindinių prevencinių priemonių yra gyvūnų ženklinimas mikroschemomis.
O jau gruodžio mėnesį 4 savivaldybės darbuotojai turėtų pradėti „Kačių, šunų ir šeškų ženklinimas ir duomenų teikimas Gyvūnų augintinių registrui“ mokymus.
„Išmoks (darbuotojai – tv3.lt) ženklinti gyvūnus, teikti duomenis Gyvūnų augintinių registrui, patikrinti, ar gyvūnas yra paženklintas ir kas gyvūno augintinio laikytojas ar savininkas“, – tvirtina Vilniaus rajono savivaldybės atstovai.
Be to, kaip kitą prevencinę priemonę savivaldybės atstovai pamini ir nuolatinį bendruomenės švietimą. O tam, anot jų, planuojama vykdyti apsilankymus mokyklose bei susitikimus su gyventojais.
„Jų metu informuosime apie tinkamą gyvūnų priežiūrą, apie tai, kad gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir greitai atliekama procedūra. Bendraujama ir numatoma dar labiau į procesą įtraukti seniūnaičius, kad jie atkreiptų dėmesį į atokesnes vietas, kur gali būti palikta neprižiūrimų gyvūnų“, – sakoma Vilniaus rajono savivaldybės komentare.
Numatyta atlikti ir naują viešinimo kompaniją, kurios metu gyventojai bus supažindinami su kuo aiškesne informacija apie gyvūnų ženklinimo svarbą bei teisines pasekmes, susijusias su augintinių nepaženklinimu.
Planuojama rengti ir pasiūlymą savivaldybės tarybai dėl gyvūnų ženklinimo išlaidų kompensavimo. Numatoma, kad kompensacija galėtų pasinaudoti senjorai ir nepasiturintys rajono gyventojai.
„Taip pat numatoma savivaldybėje steigti atskirą pareigybę, kuri bus atsakinga už gyvūnų gerovę ir apsaugą, koordinuos visos programos įgyvendinimą, kaups informaciją, teiks siūlymus dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos situacijos rajone gerinimo“, – nurodo Vilniaus rajono savivaldybė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!