Valstybinei eismo saugumo komisijai, kuri spręs saugaus eismo užtikrinimo klausimus, nuo liepos 1 dienos vadovaus premjeras Gediminas Kirkilas.
Tai numatyta Vyriausybės posėdyje trečiadienį patvirtintose naujose Valstybinės eismo saugumo komisijos veiklos nuostatose.
Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, komisiją sudarys premjeras, susisiekimo ir vidaus reikalų ministrai, Finansų, Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai bei Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.
Komisija prezidentui, Seimui, Vyriausybei, kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms teiks siūlymus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo įgyvendinimo klausimais, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms - išvadas dėl teisės aktų atitikties eismo saugumo reikalavimams, rengs Valstybinės eismo saugumo programos projektą ir jį teiks Vyriausybei.
Komisija svarstys eismo saugumo užtikrinimo klausimus, priims sprendimus, o komisijos pirmininkas ne rečiau kaip kartą per eilinę Seimo sesiją atsiskaitys parlamentui už komisijos darbą.
Lietuva pagal eismo nelaimių ir žuvusiųjų jose skaičių jau seniai pirmauja tarp visų Europos Sąjungos šalių. Nuo metų pradžios sugriežtinus atsakomybę už vairavimą neblaiviam, neturint teisės, tragiškų avarijų ir žuvusiųjų keliuose sumažėjo, tačiau pasiektas rezultatas netenkina nei policijos, nei visuomenės.
Per tris šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2007 m. laikotarpiu, žuvusiųjų eismo dalyvių skaičius Lietuvos keliuose sumažėjo 25,4 proc.
Per šį laikotarpį, lyginant su 2007 m. pirmojo ketvirčio rezultatais, įvyko 13,1 proc. mažiau eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės (1157 eismo įvykiai). Juose sužeista 12,5 proc. mažiau žmonių (1400 eismo dalyvių). Šiais metais žuvo 20,3 proc. mažiau pėsčiųjų ir dviratininkų.
Susisiekimo ministerijos parengtoje Greitojo poveikio eismo saugumo gerinimo keliuose programoje, kuri buvo pristatyta pernai rudenį, per 16 metų Lietuva avarijose neteko 13,4 tūkst. žmonių, o šalies ūkiui eismo įvykiai kasmet padaro apie 1,5 mlrd. litų nuostolių.
Policijos duomenimis, dėl nesaugaus greičio kasmet įvyksta apie 1200 eismo įvykių, žūsta apie 200 žmonių ir apie 1500 sužeidžiama.