Italijoje per parą mirusių pacientų, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, oficialus skaičius sekmadienį sumažėjo iki 433 ir buvo mažiausias per pastarąją savaitę.
Civilinės saugos tarnybos duomenimis, nuo protrūkio pradžios vasarį šalyje mirė 23 660 naujuoju koronavirusu užsikrėtę žmonės. Pagal COVID-19 aukų skaičių Italija yra antra pasaulyje po Jungtinių Valstijų.
Vis dėlto sekmadienį paskelbtas paros aukų skaičius buvo antras mažiausias per mėnesio laikotarpį.
Naujų užsikrėtimo atvejų užregistruota 3 047 – jų padaugėjo tik 1,7 procento.
Naujai užsikrečiančių žmonių skaičių atidžiai stebi Italijos vyriausybė, svarstanti, ar kaip būtų galima pradėti švelninti karantino suvaržymus, įvestu nuo kovo pirmosios pusės.
Dabartiniai suvaržymai turėtų būti atšaukti gegužės 4-ąją, o vyriausybė aiškinasi, kurioms įmonėms būtų galima leisti atnaujinti veiklą, taip pat ar žmonėms būtų galima laisviau išeiti iš namų.
Vokiečiai protestuoja prieš karantiną
Keliems šimtams vokiečių trūko kantrybė – Berlyne jie ėmė protestuoti prieš griežtą karantiną ir savo nepasitenkinimą liejo sulaužę taisyklę viešoje vietoje nesibūriuoti po daugiau nei du žmones.
Protesto organizatoriai savo tinklapyje skatino žmones dėvėti kaukes ir laikytis saugaus atstumo. Nepaisant to, policijai teko kai kuriuos tokių priemonių nesilaikiusius žmones sulaikyti.
„Pandemija neatrodo tokia rimta, kaip anksčiau. Jau keturias savaites ją stebėjome ir dabar tikrai galime pasakyti jos mastą. Tiesą sakant, pažvelgus į skaičius nemanau, kad reikia laikyti visus žmones karantine“, – kalbėjo protestuotoja.
Ir išties, nors Covid-19 atvejų skaičius Vokietijoje viršija 140 tūkstančių, nuo to paties viruso jau pasveiko 88 tūkstančiai, o mirė kiek daugiau nei puspenkto tūkstančio žmonių.
Ispanijoje mažėja mirčių
Rimtesnė situacija kitose Europos šalyse – pavyzdžiui, Ispanijoje, kurioje atvejų skaičius nenumaldomai artėja prie 200 tūkstančių, o mirčių jau daugiau kaip 20-imt tūkstančių. Laimė, skelbiama, kad Ispanijoje vis mažėja mirčių nuo koronaviruso.
Tačiau per daug džiaugtis dar anksti, o Ispanijos premjeras paskelbė pratęsiantis karantiną iki gegužės 9-osios. Vis tik nuo balandžio 27-osios šalyje ketinama sušvelninti kai kuriuos judėjimo apribojimus.
„Sušvelninsime kai kuriuos apribojimus dėl savo vaikų, kad jie galėtų išeiti į lauką ir tuo pasidžiaugti“, – teigė Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas.
Trumpas kaltina Kiniją
Jungtinėse Valstijose naujojo koronaviruso epidemijos aukų skaičius sekmadienį viršijo 40 tūkst., rodo Johnso Hopkinso universiteto skelbiama nuolat atnaujinama statistika.
Naujausi duomenys rodo, kad šalyje mirė iš viso 40 585 žmonės, kuriems buvo patvirtinta koronaviruso infekcija COVID-19. Beveik pusė šių aukų užregistruota Niujorko valstijoje.
Nepaisant to, Amerikos prezidentas skelbia, kad koronaviruso piką šalis jau pasiekė ir situacija turėtų gerėti. Be to, vis daugiau valstijų kitą savaitę ims švelninti ekonominius apribojimus.
Tačiau kuo toliau, tuo vis labiau Donaldas Trumpas svaidosi kaltinimais Kinijai ir neatmeta galimybės, kad po pandemijos ši turėtų prisiimti atsakomybę ją sukėlusi.
„Jei tai buvo klaida, tai klaida yra klaida. Bet jeigu jie yra sąmoningai atsakingi, tai jie turi sulaukti pasekmių“, – įsitikinęs D. Trumpas.
Tuo metu Kinija neigia bet kokias tyčines sąsajas su virusu. Uhane esančio virusologijos instituto laboratorijos direktorius neigia kaltinimus, kad laboratorija galėjo tapti Covid-19 protrūkio šaltiniu ir tokį dalyką vadina neįmanomu.
Kinijos mokslininkai toliau aiškina, kad žmonės virusu greičiausiai užsikrėtė nuo gyvūnų, o viruso šaltiniu tapo turgus Uhane, kuriame prekiaujama laukiniais gyvūnais.
Kinijoje prasidėjusi pandemija pasaulyje pareikalavo jau daugiau nei 160-ies tūkstančių gyvybių, daugiau nei pusė aukų fiksuojamos Europoje.