Klaipėdietis Viktoras G. su portalu tv3.lt pasidalino istorija, kurios nelinki patirti nė vienam. Vyras į Klaipėdos universitetinę ligoninę pirmadienį 18.30 val. atvežė pilvo skausmais besiskundusį draugą. Atvykus į priimamąjį slaugės pacientą apžiūrėjo, atliko šlapimo bei kraujo tyrimus ir paprašė palaukti chirurgo, kuris tuo metu operavo.
Vienas gydytojas visiems?
„Mes laukėm, laukėm iki 19:30 val. Galvojom, gal keičiasi pamaina, ateis tas gydytojas vėliau. Laukiam toliau, žmonių daugėja, vis greitosios važiuoja, mes nerimaujam, vieni, kiti atvažiuoja sergantys, matosi, kad nelabai gerame stovyje. Ir visi laukia. Visiems analizes padaro, kraujo tyrimą ir pasodina“, - tv3.lt pasakojo Viktoras G.
Tačiau net ir praėjus trims valandoms po atvykimo gydytojo dar nebuvo, slaugė Viktorą G. ir pacientą tik patikino, jog šis vis dar operuoja.
„Tai jau toks pyktis, nerimas ir baimė – kiek galima. Po to kažkaip sujudimas kilo, slaugės lyg ir pradėjo kviesti pacientus. Išėjo kažkoks vaikinukas, pasakė, kad gydytojas operacinėje ir reikia laukti. Sakė dar apie 2 val. užtruks ir pasirodys. Tai mes pasižiūrėjom į laikrodį ir sakom, tai ką, mes gydytojo lauksim iki 23:30 val., 18:30 atvažiavę? Maždaug taip. Tikrai pasibaisėjome“, - piktinosi klaipėdietis.
Galiausiai vyras savo draugą nuvežė į Klaipėdos respublikinę ligoninę, kur šis buvo priimtas iškart. Tačiau pikčiausia Viktorui, kad ligoninėje, kur guldoma išties daug žmonių, darbo dienos vakare dirbo viso labo vienas chirurgas.
Laukti netenka ilgiau nei pusantros valandos
Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis portalą tv3.lt patikino, kad medikų ligoninėje netrūksta, o į klaipėdiečio skundą pažiūrėjo gan skeptiškai.
„Reikia pasiteirauti, ką žmonės sako. Aš vakar turėjau situaciją, kur sako, kad guli dvi savaites pacientas, o pasirodo, guli dvi valandas. Kas ką sako, visada reikia pasižiūrėti situaciją. Šiaip mums gydytojų tikrai netrūksta“, - sakė V. Janušonis.
KUL vyriausiasis gydytojas neatmeta galimybės, kad Viktoro G. draugui palaukti teko jau vien dėl to, kad pirmadienį ligoninėje visada būna pacientų antplūdis.
„Pirmadienis – ekstrinė diena mūsų, kada operacijų atsiranda daug. Ne tik, kad vietiniams (chirurgams – red. past.), bet kartais kviečiame ir iš namų po dvi brigadas. Tokių atvejų pasitaiko“, - teigė pašnekovas.
Pasak V. Janušonio, ligoninėje niekada nedirba po vieną chirurgą, jų visada būna penki arba šeši. Vis dėlto, priėmimo skyriuje chirurgai tikrai darbuojasi po vieną.
„Priėmimo skyriuje, be abejonės, kad tiek nedirba, bet iš viso ligoninėje dirba daug. Priėmimo skyriuje visada vienas dirba. Arba, jeigu ypatingos situacijos, du. Esant reikalui, dirba visi. Pačiam priėmimo skyriuje dirba du, trys gydytojai, iš jų vienas chirurgas dažniausiai. Šiaip jie gi ateina, jeigu tik reikia, atlieka visus darbus“, - tvirtino V. Janušonis.
Paklaustas, kaip vienas chirurgas spėja suktis priimamajame, ypač, jei pirmadienis laikomas „ekstrine“ diena, KUL vyriausiasis gydytojas teigė, jog pacientai sugrupuojami pagal savo būklę, įvertinant, ar jie gali palaukti. Tačiau, V. Janušonio teigimu, laukti niekada netenka ilgai – apie 1-1,5 valandos.
Kaip skirsto gydytojus – ligoninės reikalas
Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklą prižiūri Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyrius. Pasak skyriaus vedėjos Janinos Asadauskienės, pastaruoju metu skundų dėl šios ligoninės gaunama retai.
„Retai. Tikrai retai, ypač pastaraisiais metais tų skundų yra ženkliai sumažėję. Anksčiau būdavo gal kokie penki per metus, dabar neatsimenu, kada gavome paskutinį skundą“, - tv3.lt kalbėjo J. Asadauskienė.
Pašnekovė taip pat pažymi, kad tai, kiek pacientui gali tekti laukti gydytojo priklauso nuo daugybės faktorių. Tuo tarpu konkretus Viktoro G. atvejis – „ligoninės vidaus reikalas, kaip jie organizuoja darbą“.
„Tai nuo visko priklauso. Ir nuo paties gydytojo paklausos, nuo jo populiarumo. Kartais yra noras būtent pas tą gydytoją papulti, o ne pas kitą. Antra priežastis, aišku, kvotuojami visi dalykai ir, aišku, eilės yra konsultacinėms paslaugoms. Universitetinėje ligoninėje ne tik klaipėdiečiai gydosi, bet ir didelė regiono dalis, iš kitų miestų atvažiuoja. Visokių tų priežasčių yra“, - tvirtino J. Asadauskienė.