1. Trumpas karas
Rusija pradeda ir greitai baigia greitą ir naikinantį karą. Tūkstančiai miršta, Kijevas krenta, Ukrainos prezidentas žūva arba yra priverstas trauktis iš šalies. Rusija “pasistato” marionetinę vyriausybę. Ukraina lieka nestabili, pažeidžiama ir partizaninio karo niokojama valstybė.
2. Ilgas karas
Labiausiai tikėtinas yra ilgo karo variantas. Gali būti, kad rusų kariuomenė nėra tokia efektyvi, kaip save pristato, dalinių kovinė nuotaika nėra aukšta, o logistika – stringa. Jiems gali sunkiai sektis kontroliuoti užimtus miestus, o ukrainiečių pajėgos gali tapti itin efektyvi partizaninė jėga. Vakarai toliau tieks ginklus, kova vyks ir gal, po kelių metų Rusija išeis iš Ukrainos.
3. Karas persimes į Europą
Putinas gali nusiųsti savo pajėgas į buvusias sovietines Moldovos ir Gruzijos respublikas. Šios šalys nėra NATO nares. Gali būti ir kitokių nepaskaičiavimų arba rizikų. Jei Putinas bus nugalėtas, jis gali norėti konflikto eskalacijos. Tai gali liesti didesnę Europos dalį.
4. Diplomatinis karo sprendimas
Sutikdami kalbėtis rusai ir ukrainiečiai jau turi kažkokios derybų vilties, nors progreso susėdimas prie vieno stalo kol kas jokio neatnešė. Tiesa, vien tai, kad yra sėdama prie derybų stalo yra geriau, nei nieko. Jei karas seksis itin blogai, siekdamas išsaugoti veidą jis galimai norės derėtis toliau.
5. Putinas nuverčiamas
Tai atrodo gana neįtikimas scenarijus. Visgi pasaulis per šias dienas pasikeitė, todėl negalima atmesti ir tokio posūkio. Jei šis karas bus ilgas ir nesėkmingas Rusijai galima laukti žmonių protestų, taip pat gali atsirasti nepasitenkinimo iš artimos Putinos aplinkos, jis gali pasirodyti nebenaudingas. O tai vestų link jo patraukimo.