37 milijonams ŽIV viruso nešiotojų puikios naujienos atskriejo iš Jungtinėse Valstijose surengtos Tarptautinėje AIDS konferencijos. Praėjus dešimčiai metų po pirmo patvirtinto atvejo, kai ŽIV užsikrėtęs žmogus pasveiko, Britų mokslininkai skelbia apie antrą išgijimo atvejį.
Abiem vyrams pasveikti pavyko kai dėl visai kitos ligos – kraujo vėžio – jiems buvo persodinti kaulų čiulpai, o kartu su jais pacientai gavo donorų kamieninių ląstelių su itin reta genetine mutacija, kuri neleidžia organizme įsigalėti ŽIV.
Pirmasis nuo mirtino viruso išgydytas vadinamasis „Berlyno pacientas“, kuriam prieš dešimtmetį persodinus kaulų čiulpus, jau daugelį metų nebereikia gerti jokių vaistų nuo ŽIV.
Dabar pakartojus tokį patį gydymo principą vadinamajam „Londono pacientui“, jo organizme jau metus ir septynis mėnesius viruso pėdsakų taip pat nebėra – taigi pirmasis atvejis nebuvo atsitiktinumas.
„Kaip išgydyti pacientus, priklauso tik nuo puikių medicinos mokslininkų, kurie su tuo dirba. Aš manau, kad netolimoje ateityje, galime tikėtis, atsiras metodai, kuriuos bus galima pritaikyti visiems, užsikrėtusiems ŽIV“, – sako „Berlyno pacientu“ vadinamas Timothy Ray Brown.
Visgi patys medikai sako, kad reikia daugiau laiko įrodyti šio metodo veiksmingumą, tačiau džiaugiasi, kad šis proveržis leidžia susiaurinti ligos gydymo būdų paiešką. Nuo pirmų konstatuotų ŽIV atvejų prieš beveik 40 metų nuo jo sukeltos AIDS ligos mirė beveik 40 milijonų žmonių.