• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentaras Ąžuolas laužo ietis: į komiteto posėdį prisijungė iš Egipto, kur išvyko be leidimo

Seimo pirmininkė kreipėsi į etikos sargus, papildyta 14:06 val.

Pirmosiomis Seimo pavasario sesijos dienomis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Valius Ąžuolas nusprendė išvykti į Egiptą. Seimo plenariniame posėdyje trečiadienį parlamentaras nepasirodė, tačiau penktadienį iš viešbučio kambario pasijungė į nuotoliniu būdu vykusį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdį. Likę komiteto nariai V. Ąžuolui negailėjo kandžių komentarų, dėl jo išvykos teko nukelti ir svarbius komiteto klausimus. Seimo pirmininkė patvirtino, jog dėl parlamentaro elgesio jau kreipėsi į etikos sargus.

Pirmosiomis Seimo pavasario sesijos dienomis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Valius Ąžuolas nusprendė išvykti į Egiptą. Seimo plenariniame posėdyje trečiadienį parlamentaras nepasirodė, tačiau penktadienį iš viešbučio kambario pasijungė į nuotoliniu būdu vykusį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdį. Likę komiteto nariai V. Ąžuolui negailėjo kandžių komentarų, dėl jo išvykos teko nukelti ir svarbius komiteto klausimus. Seimo pirmininkė patvirtino, jog dėl parlamentaro elgesio jau kreipėsi į etikos sargus.

REKLAMA

Parlamentaras, kaip teigiama, negavęs Seimo valdybos leidimo, su žmona išvyko į Šarm el Šeicho kurortą Egipte.

BFK komiteto posėdžio pradžioje kalbai pasisukus apie ateinančios savaitės nuotolinį Seimo plenarinį posėdį, konservatorius Antanas Čepononis pajuokavo, jog į jį galbūt prisijungs ne iš Lietuvos, o iš užsienio.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš nežinau, gal į Turkiją, gal į Egiptą važiuosiu. Dar galvoju“, – sakė Seimo narys ir juokdamasis papildė, jog į kurortą išvažiuos posėdžio metu.

REKLAMA

Prie nuotolinio posėdžio prisijungė ir „valstietis“ V. Ąžuolas. Paklaustas, ar posėdyje dalyvauja, jis įsijungė kamerą ir pamojavo. Komiteto pirmininkas M. Majauskas paprašė parodyti, kas už lango.

„Šilta, gražu, saulė“, – pasakė Egipte atostogaujantis V. Ąžuolas.

Kilo klausimų dėl saugumo

Konservatorius M. Majauskas pabrėžė, jog nėra svarbu, iš kur komiteto nariai jungiasi, tol, kol šie yra pasiruošę posėdžiui ir laikosi įstatymų. Tačiau šiuo atveju esą gali kilti problemų dėl kibernetinio saugumo, mat penktadienį BFK komitetas susirinko spręsti ir uždaro klausimo dėl Lietuvos pozicijos Europos Sąjungos (ES) reikalais.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš trečiosios šalies, ar galite užtikrinti, kad jungtis yra saugi?“, – į V. Ąžuolą kreipėsi komiteto pirmininkas.

„Tai gal geriau atsijungsiu, bus tikrai saugiau“, – replikavo šis.

Seimo narys Matas Maldeikis teigė, jog Seimo BFK komitetas neturėtų kurti precedento, leidžiančio parlamentarams savavališkai jungtis iš bet kur, kur tik jie nori. Konservatorius paskatino V. Ąžuolą atsijungti ir palinkėjo jam „gerų saulės vonių, kompleksinių pietų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Linkėdamas gero įdegio, su baltu pavydu, nes tikrai visi norėtume dabar į kokius Maldyvus, ar kur nors. Aš tiesiog nelabai suprantu, kas čia per žanras. Mes turime ES klausimus, tai gal tiesiog grįš komiteto narys ir susipažins.

O šiuo metu yra Seimo valdyba ir Etikos komisija, kuri šiuos klausimus turi nagrinėti. Mes turime Lino Karaliaus precedentą, kuris gana aiškiai šiuos klausimus išdėstė“, – posėdžio metu sakė M. Maldeikis.

REKLAMA

Tv3.lt primena, jog 2010 m. iš buvusio parlamentaro L. Karaliaus po apkaltos buvo atimtas Seimo nario mandatas dėl be pateisinamos priežasties praleidinėtų Seimo posėdžių

Klausimas buvo nukeltas

Komiteto pirmininkas M. Majauskas galiausiai nusprendė, jog uždarą su ES susijusį klausimą komitetas nukels kitai savaitei. 

„Aš dėl bendros santarvės siūlyčiau atidėti ES klausimus pirmadieniui ar ateinančios savaitės trečiadieniui ir juos išspręsime būdami čia Lietuvoje. Galbūt kažkada turėsime ir kibernetinio saugumo centro išaiškinimą, ar saugu jungtis iš trečiųjų šalių. Tam kartui siūlyčiau nelaužyti iečių ir atidėti svarstymą“, – dėstė  M. Majauskas.

REKLAMA

BFK komiteto narys Vytautas Gapšys teigė, jog gal ir galima kreiptis į Seimo etikos ir procedūrų komisiją bei kelti klausimą dėl V. Ąžuolo netinkamo dalyvavimo posėdyje.

Visgi, jo nuomone, saugumui čia problemų neturėtų kilti.

„Iš namų aš nesu toks tikras irgi ar pakankamai saugus tas ryšys. {...} Žmogus dalyvauja. Gal tą saugumą mūsų informatikai turi pasakyti, kaip jis turi būti – per VPN prisijungus, ar kaip. O, kad jis yra kažkur kitur, bet atlieka savo pareigas – šaunu“, – savo nuomonę išsakė V. Gapšys. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Majauskas dar kartą patvirtino, jog tikrai nėra skirtumo, iš kur parlamentarai jungiasi, jeigu posėdžiai yra vieši ir nėra ko slėpti. Tačiau šis posėdis esą nėra toks būtent dėl uždarų klausimų. 

Čmilytė-Nielsen: Ąžuolas galimai pažeidžia Seimo statutą

Penktadienio popietę Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žurnalistams patvirtino, jog jau kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl galimai netinkamo V. Ąžuolo elgesio.

REKLAMA

„Aš savo ruožtu kreipiausi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, kad jie išaiškintų ir pasakytų, ar nebuvo pažeistas Seimo statutas.

Aš nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių, bet akivaizdu, kad čia yra du dalykai įvykę. Jeigu iš tikro Seimo narys išvyko į kelionę neatsiklausęs Seimo valdybos, galima pažeidžia statutą. Kitas dalykas yra tai, kad dabar yra pandemija, o tai rodo tam tikrą požiūrį tiek į Seimo darbą, tiek į saugumą – savo ir kitų“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Ji taip pat pabrėžė ir tai, kad toks Seimo nario savivalės atvejis nėra pirmasis istorijoje, tačiau praėjusios kadencijos metu tokių incidentų esą pavyko išvengti.

„Nepamirškime, kad dar gyvename pandemijos sąlygomis. Šis Seimo narys yra neseniai suformuotos LVŽS šešėlinės vyriausybės narys, manau, kad partijos kolegos turėtų vertinti savo vyriausybės nario elgesį“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji taip pat priminė, kad V. Ąžuolas buvo vienas iš kelių parlamentarų, kurie nepritarė nuotolinio Seimui darbo įteisinimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paradoksalu, kad Valius Ąžuolas buvo vienas iš dviejų Seimo narių, nepritarusių bet kokiam nuotoliniam Seimo darbui, o dabar matome, kad jis prisitaikė taip, jog jau yra pasiruošęs prie posėdžių jungtis vos ne iš baseino“, – teigė Seimo vadovė.

Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės pavaduotojas: tegul tai būna pamoka ir kitiems

Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė, V. Ąžuolo kolegė „valstietė“ Aušra Norkienė patvirtino, jog komisija gavo Seimo pirmininkės kreipimąsi.

REKLAMA

„Komisijos posėdyje mes nagrinėsime kreipimąsi, ar pradėti, ar nepradėti. Esame kolegialiai veikianti komisija ir sprendžiame komisijos posėdyje. Tiek ir galėčiau pakomentuoti“, – tv3.lt sakė A. Norkienė.

Ji nepanoro atskleisti savo asmeninės pozicijos šiuo klausimu: „Aš labai norėčiau pamatyti ir Seimo nario atsakymą, aš su juo pati nekalbėjau. Dažniausiai išklausomos visos pusės“.

Kiek drąsiau savo vertinimą pateikia komisijos pirmininkės pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio atstovas Andrius Bagdonas. Jis neslepia, jog V. Ąžuolo išvyką vertina itin neigiamai.

REKLAMA

„Pats vadovaujuosi tokiu principu, kad jeigu žmonės tavimi pasitikėjo ir esi išrinktas į parlamentą, tai tu esi išrinktas ten dirbti. Tai nėra neplanuota sesija, tai planuota pavasario sesija, į kurią jis tiesiog neatvyko.

Aš pats būčiau trečiadienį šį klausimą kėlęs, bet labai džiugu, kad Seimo pirmininkė tai padarė anksčiau. Mano pozicija vienareikšmiška – reikia pradėti tyrimą. Tai bus turbūt labai gera pamoka ir kitiems Seimo nariams, kurie yra nauji šiame parlamente“, – komentuoja A. Bagdonas.

Jo nuomone, dirbant Seime privalu atskirti, kur yra poilsis, o kur yra darbas. 

„Mano nuomone, čia šiek tiek prasilenkia ir su etika, ir su morale, ir su požiūriu į darbą“, – neslepia Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės pavaduotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų