„Tai yra užduotis koalicijai ir man surasti tokius kandidatus į ministrus, kurie tą taip vadinamą filtrą praeitų. Ir aš pasiruošęs tai padaryti“, – pirmadienį žurnalistams Seime teigė G. Paluckas.
Paprašytas patiksinti, ar tai reiškia, kad „Nemuno aušra“ savo deleguotų ministrų neturės, politikas akcentavo, kad už visus Ministrų kabineto narius atsakomybę prisiima koalicija.
„Pirmiausia, nė viena partija neturi savo nuosavų ministrų. Visi ministrai dirba kabinete ir įgyvendina Vyriausybės programą, už kurią solidariai atsakomybę prisiima koalicija. Taip kad vienokie ar kitokie ministrai, jie pirmiausia turi pasižymėti kompetencija, viešojo administravimo patirtimi, skaidrumu ir panašiais dalykais. Tokie ir bus surasti“, – pabrėžė jis.
Tuo metu, klausiamas, ar sutinka su prezidentu, kad sprendimas sudaryti koaliciją su „Nemuno aušra“ buvo klaida, G. Paluckas akcentavo, kad tai parodys tik laikas.
„Laikas parodys, kas yra klaida, ar ne. Bet toks yra šiandieną priimtas sprendimas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Ir mes tikimės sklandaus bendradarbiavimo su prezidentu, sprendžiant valstybei svarbius klausimus“, – sakė LSDP kandidatas į premjerus.
„Koalicija yra suformuota, nėra su tuo jokių papildomų problemų. Prezidento nuomonę mes girdime ir tikrai gerbiame, nes tie ypač tarptautinei bendruomenei kylantys tam tikri iššūkiai paaiškinti realią situaciją mūsų partneriams – jie yra realūs. Ir tą darbą privalėsiu daryti aš. Ir, deja, tą papildomą naštą gauna ir šalies prezidentas. To mes sąmoningai nesiekiame, bet įvertiname visas aplinkybes“, – pabrėžė jis.
Visgi jis sutinka, kad klausimų koalicija dėl R. Žemaitačio susilauks dar ilgą laiką.
„Jeigu tai būtų tik savaitės, tai, aš manau, tai būtų labai nedidelės pasekmės. Aš manau, kad tų klausimų tikrai sulauksime ir daugiau, galbūt, ir mėnesiais“, – pripažino jis.
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį teigė netvirtinsiantis antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“ partinių kandidatų į Vyriausybę.
„Aš labai aiškiai pasakiau socialdemokratų partijos vadovams, kad netvirtinsiu ir tegu net nebando nešti „Nemuno aušros“ kandidatus iš pačios partijos. Jie gali mėginti teikti technokratinius kandidatus“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
„Nežinau, kas iš save gerbiančių žmonių norėtų tapatintis su kitos partijos lyderiu, jeigu tokių atsiras, kalbėsimės“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento aktyvistai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių“.
Kaip skelbia organizatoriai, ketvirtadienį, kai parlamento rūmuose prisieks naujasis Seimas, protesto dalyviai kreipsis į socialdemokratus, demokratus „Vardan Lietuvos“ ir šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami pokyčių koalicijoje.
Protesto metu susirinkusieji planuoja tylos minutėmis pagerbti vertybes, kurias, anot organizatorių, formuojama koalicija pasiruošusi paminti: politinį padorumą, Lietuvos tarptautinę reputaciją, kadaise sunaikintų Lietuvos piliečių žydų atmintį, dalintų pažadų ir pareiškimų patikimumą.