Rimtai pailsėkite
Paprasčiausias receptas – ir pats efektyviausias, ir greičiausiai nelabai nuviliantis. Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus mokslininkai rekomenduoja pailsėti, išsimiegoti, antraip imuninė sistema neveiks pilnu pajėgumu.
Jei per naktį neišmiegate bent 7-8 valandų, jūsų organizmas bus mažiau atsparus infekcijoms.
Jei pabudote jausdamasis prastai, geriau bent dienelę neiti į darbą, o jei darbo išvengti nepavyksta, patariama su savimi turėti antibakterinio skysčio rankoms, kad neplatintumėte bakterijų.
Venkite alkoholio
Karščiavimas ir išskyros iš nosies išvaro iš organizmo skysčius, todėl sergant būtina gerti kuo daugiau skysčių. Tačiau alkoholis tik susilpnins jūsų imuninę sistemą ir iš organizmo išvarys skysčius.
Kai kurie tyrimai rodo, kad prastą savijautą pagerins karšta arbata su citrina arba gėrimai su ciberžole.
Paskanaukite sriubos
Nors nėra nenuginčijamų įrodymų, kad dubenėlis vištienos sultinio palengvins savijautą peršalus, tačiau esama tyrimų, kurie teigia, kad būtent vištienos sultinys padės palengvini uždegiminius procesus organizme.
Maža to, karšta sriuba, kaip ir karštos arbatos, sušildys jūsų organizmą, padės lengviau atsikratyti gleivių.
Nepiktnaudžiaukite antibiotikais
Susirgus nepalankiu metu galite susigundyti antibiotikais, tačiau antibiotikai nuo peršalimo nepadės, nes šie vaistai įveikia bakterijas, o ne virusų sukeliamą peršalimą.
Kilus įtarimui, kad liga nėra paprastas peršalimas, patariama kreiptis į gydytoją, kuris ir išrašys reikiamus antibiotikus.
Kokie vaistai pagelbėtų?
Vaistai nuo peršalimo jūsų neišgydys, bet gali palengvinti ligos simptomus, todėl rinkitės tokius, kurie jums padeda labiausiai. Skirtingai nei priimta manyti, vitaminas C nelabai padės peršalus.