• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeimos gydytojas, psichinė sveikata, onkologinių ligų prevencija – šios sritys sulauks daugiausiai permainų, įgyvendinus sveikatos apsaugos reformą, žada sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Šeimos gydytojas, psichinė sveikata, onkologinių ligų prevencija – šios sritys sulauks daugiausiai permainų, įgyvendinus sveikatos apsaugos reformą, žada sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

A. Veryga pirmadienį ministerijoje pristatė planuojamas reformas sveikatos sektoriuje.

Didelis dėmesys šeimos gydytojams

Šeimos medicina – viena sričių, kuris sulauks bene daugiausiai pokyčių įgyvendinus sveikatos reformą. Kaip rodo statistika, kiekvienas Lietuvos gyventojas per metus pas šeimos gydytoją apsilanko beveik 5 kartus per metus.

„Pagal šį rodiklį, akivaizdu, kad mes išsiskiriame iš kitų Europos šalių. Mūsų gyventojai labai dažnai kreipiasi į gydytoją. Akivaizdu, kad tai susiję su tam tikrais sisteminiais dalykais. Kadangi pacientų srautas didelis, atsitinka taip, kad didėja eilės. Apie 10 proc. pacientų, kuriems reikalinga pagalba, atideda kreipimąsi pas gydytoją“, - žurnalistams kalbėjo sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė.

Įgyvendinant reformą, ketinama mažinti biurokratinius barjerus. Pavyzdžiui, SAM nori diskutuoti su darbdaviais, kad dėl pirmų dviejų nedarbingumo dienų darbuotojas tartųsi su darbdaviu ir procese nedalyvautų gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

L. Jaruševičienės teigimu, daugelyje šalių galioja praktika, kai prastai besijaučiantis pacientas darbdaviui pasako, kad sirguliuoja, todėl porą dienų paprašo būti namie, bet nesikreipia pas gydytojus. Tuo tarpu Lietuvoje jau pirmą sirgimo dieną būtina patekti pas gydytoją.

REKLAMA

„Kitas dalykas – sisteminė teisės aktų peržiūra dėl nelabai tikslingų siuntimų, kuriuos šiuo metu šeimos gydytojai išrašinėja dėl specialistų konsultacijų, kad galėtų tęsti medikamentus“, - sakė viceministrė.

Ketinama plėsti slaugytojų tinklą, mažinant šeimos gydytojų apkrovą, plėtoti pirminės sveikatos priežiūros komandą sveikos gyvensenos specialistais. Planuojama, kad po reformos laukti planinės gydytojo konsultacijos netektų ilgiau nei savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Kasmet – 350 išsaugotų gyvybių

A. Verygos teigimu, įgyvendinus sveikatos reformą, kasmet galime tikėtis išsaugoti kelis šimtus gyvybių, stiprinti žmonių sveikatą, ilginti gyvenimą.

Pavyzdžiui, siekiant sumažinti savižudybių skaičių šalyje, kuriama ankstyvosios savižudybių atpažinimo ir kompleksinės pagalbos suteikimo sistema, kuri bus vieninga ir veiks visose Lietuvos savivaldybėse.

Dėmesio sulauks ir onkologinės ligos. Planuojama, kad gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio ir storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programose dalyvaujančių žmonių per 3 metus padaugės 110 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojai reiškia nepasitenkinimą

Ketvirtadienį Lietuvos medikų sąjūdis planuoja rengti mitingą dėl medikų atlyginimo. A. Verygai toks mitingas atrodo nesuprantamas, nes jau pernai su gydytojų profsąjungomis pavyko pasiekti susitarimą, kiek SAM ketina kelti algas.

„Mes turime susitarimą pasirašę su profesinės sąjungomis, kur yra siektini rodikliai įtvirtinti iki 2020 m. pasiekti 3 VDU gydytojui, slaugytojui – 1,5 VDU. Tikimės, jei biudžetas bus renkamas taip pat, yra realu tuos susitarimus pasiekti“, - planavo A. Veryga.

Šiuo metu vienas vidutinis darbo užmokestis (VDU) yra 690,5 Eur „į rankas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų