Apie tai, kad planuoja vykdyti naują akciją, penktadienį moteris pranešė savo socialiniuose tinkluose.
„Šiandien 14:00 val. vykdau akciją „Išmesk televizorių prie LRT“ demagogei Rasai Tapinienei, vaidinančiai „Kalbančią Lietuvą“, – socialiniuose tinkluose penktadienį priešpiet rašė A. Astrauskaitė.
Portalui tv3.lt pavyko susisiekti su A. Astrauskaite. Moteris teigia, kad protestą rengti sugalvojo po to, kai dalyvavo R. Tapinienės vedamoje LRT laidoje „Lietuva kalba“. Laidoje taip pat dalyvavo ir Seimo narys Dainius Kepenis.
Laidai pasirodžius eteryje, socialiniuose tinkluose pasipylė žinutės apie A. Astrauskaitės pasisakymus. Dalis žmonių baisėjosi A. Astrauskaitės ir D. Kepenio pasisakymais laidoje.
A. Astrauskaitė pasakoja penktadienį pasiėmusi savo „LG“ televizorių ir su juo atvykusi prie LRT pastato. Televizorių A. Astrauskaitė teigia įdėjusi į šiukšlių dėžę.
„Paskelbiau skelbimą ir grupėje „bambaliniai“, matyt, kas nors paims“, – tv3.lt sako A. Astrauskaitė.
Moteris pasakoja nuėjusi į LRT pastato vidų, du kartus bandžiusi susisiekti su R. Tapiniene, prašiusi susitikti su LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene, tačiau to padaryti nepavyko. A. Astrauskaitė teigia, kad sulaukė apsauginių dėmesio, tačiau jiems tik patikino, kad akmenų kuprinėje nesinešioja ir riaušių nesukels.
Astrauskaitė sako, kad panašios akcijos gali sulaukti ir kitos žiniasklaidos priemonės.
Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino, kad A. Astrauskaitė prieš eidama protestuoti prie LRT, kreipėsi į savivaldybę dėl leidimo išdavimo, tačiau leidimas piketui iki 15 žmonių yra nereikalingas.
Žinoma protestuotoja
Portalas tv3.lt primena, kad A. Astrauskaitė yra gerai žinoma iš anksčiau Lietuvoje vykusių mitingų ir protestų. Protestuose moteris matoma jau ne vienerius metus. Paskutinis toks vyko rugpjūčio 10 d. prie Seimo. Mitingas peraugo į riaušes, o jo organizatorei A. Astrauskaitei teko susimokėti baudą.
Kelioms dienoms po riaušių prie Seimo praėjus Vilniaus miesto savivaldybė paprašė A. Astrauskaitės susimokėti beveik 1100 eurų dydžio baudą už vietos, kur vyko mitingas, prišiukšlinimą.
Penktadienį įtarimai dėl galimo riaušių prie Seimo organizavimo ketvirtadienį pareikšti dar penkiems asmenims.
Atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo riaušių organizavimo šiuo metu iš viso yra 38 įtariamieji. Jiems visiems yra skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir asmens dokumento paėmimas, penktadienį pranešė prokuratūra.
Šiame tyrime nukentėjusiaisiais pripažinti 23 asmenys, vienas iš jų – Seimo narys Sergejus Jovaiša.
„Intensyviai vykstančiame ikiteisminiame tyrime analizuojami turimi vaizdo įrašai, yra paskirtos užduotys specialistams, atliekami kiti suplanuoti procesiniai veiksmai. Per tyrimą aiškinamasi įvykių aplinkybes, vertinami visų nusikalstamoje veikloje dalyvavusių asmenų veiksmai, siekiant atsakyti į visuomenei kylančius klausimus“, – rašoma prokuratūros pranešime.
Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.
Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo, iš pradžių buvo sulaikyti 26 asmenys.
Šimašius apie Šeimų sąjūdžio planuotą renginį: riaušėms Vilniuje leidimo nėra ir nebus
Portalas tv3.lt primena, kad rugsėjo 10 d. prie Seimo turėjo vykti dar vienas protestas, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė leidimą mitingui atšaukė. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad savivaldybė leidimo Lietuvos šeimų sąjūdžio renginiui neišdavė dėl saugumo, jo teigimu, „riaušėms Vilniuje leidimo nėra ir nebus“.
„Mes Vilniuje laikomės labai aiškios pozicijos, kad visi turi teisę išsakyti savo nuomonę, visi be išimties, ir laikomės taip pat pozicijos, kad nesileidžiame, jog mus kvailintų“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė R. Šimašius.
„Ar Maskvos namai čia gali pasakoti, kad kultūros įstaigą kurią, kai iš tikrųjų propagandos įrankį – nekimbame ant to kabliuko. Lygiai taip pat, kai kažkas bando čia akmenų pagalba imti Seimą ir riaušių organizavimu užsiimti de facto, ką mes matėme“, – teigė jis.
Meras tvirtino, kad savivaldybė įsiklausė ir į pareigūnų argumentus dėl rugsėjo 10-osios mitingo.
„Apsimesti, kad tai yra koks nors taikus pasisakymas – mes tiesiog neapsimetame, kad nesuprantame, kas vyksta. Mes puikiai suprantame, kas vyksta, bent jau Vilniuje įsiklausėme ir į pareigūnų, ir į visų institucijų balsą, ir patys tą puikiai matome. Akivaizdu, kad riaušėms Vilniuje leidimo nėra ir nebus“, – tvirtino jis.
Vilniaus miesto savivaldybė po pakartotinio svarstymo neišdavė leidimo Lietuvos šeimų sąjūdžio rugsėjo 10-ąją planuojamam mitingui prie Seimo. Savivaldybės administracija tvirtino, kad leidimas neišduotas dėl per didelio dalyvių skaičiaus Seimo prieigose, žvalgybos perspėjimų apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę, aplinkinių įstaigų prašymo netrikdyti darbo.
Šį sprendimą mitingo organizatoriai apskundė teismui.