Štai kaip atrodytų Seimas, laikantis Susirinkimų įstatyme numatytų 75 metrų atstumo, nuo kurio galima rinktis į susirinkimus ar mitingus, nurodo policija.
„Akivaizdu, kad keli tūkstančiai asmenų čia fiziškai netelpa“, – rašoma policijos puslapyje.
Dėl šios priežasties protestuotojams nurodoma, kad tūkstančiai žmonių teisėtai rinktis galėtų tik „tam pritaikytoje vietoje, kur būtų galima užtikrinti viešąją tvarką ir visų piliečių teises ir laisves“.
Proteste tikisi 50 tūkstančių žmonių
Vienas iš protesto organizatorių – Arvydas Daunys, naujienų portalui tv3.lt teigė, kad Šeimų sąjūdis trečiadienį pateikė skundą teismui dėl Vilniaus savivaldybės nesutikimo išduoti leidimo protestuoti 15 tūkstančiui žmonių prie Seimo: „Mes padarėme viską, kad valdžia galėtų turėti dialogą su visuomene, valdžia tik nusispjovė“, – sakė jis.
Todėl, anot A. Daunio, Šeimų sąjūdis darys viską, kad protestas įvyktų, todėl organizacija parengė kelis naujus scenarijus mitingui. Plačiau apie juos kalbėti jis kol kas nenori: „Neskelbsime, kad (planas – aut. past.) nebūtų sužlugdytas kaip šis mitingas“.
Tačiau vienas iš galimų scenarijų skelbiamas viešai – organizatoriai siekia rugsėjo 10 dieną sukviesti 50 tūkstančių prie Seimo.
„Balti rūbai neprivaloma apranga, svarbu kad mūsų būtų DAUG, nes tik susirinkus 50 tūkst. ir daugiau, jėgos struktūros privers atsistatydinti leftistinę vyriausybę!!! Diskusijos apie tai, kas bus toliau, neaktualios.
Mums reikia 50 tūkst. prie Seimo, o toliau jau yra viskas suplanuota, kad daugiau niekada leftistinių lobistų (žmonijai ir planetai žalingų verslininkų) pakalikai nebepakliūtų į valdžią nei vienoje Pasaulio šalyje… Ir nesileiskime skaldomi visokių pseudopatriotų, kurie tą pačią mitingo dieną siūlo burtis kitur“, – rašoma Šeimų sąjūdžio feisbuko paskyroje.
Kaip nurodo Šeimų sąjūdis, pagrindinis rugsėjo 10 reikalavimas – „Vyriausybės atsistatydinimas ir priešlaikinių Seimo rinkimų paskelbimas“.
LR Konstitucijoje numatyta teisė gyventojams rinktis į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.