Išslaptintoje VSD medžiagoje minima, kad siekdami didinti savo įtaką sostinėje, „MG Baltic“ atstovai pasirinko „politinį“ scenarijų ir, manoma, nusprendė suskaldyti A. Zuoko vadovaujamą Liberalų ir centro sąjungą.
Savo ruožtu, pažymima žvalgybos medžiagoje, 2006 m. „MG Baltic“ atstovai nusprendė įkurti sau parankią politinę jėgą, manoma, Liberalų sąjūdį. Sukurtos partijos pirmininku tapo Petras Auštrevičius. Tiesa, išraše partijų pavadinimai ir jų vadovų vardai užtušuoti.
Anot VSD, šiame procese aktyviausiai pasireiškė „MG Baltic“ atstovai Darius Mockus, Raimondas Kurlianskis, Romanas Raulynaitis ir Tomas Dapkus (nuo 2008 m.).
Kaip vertinate išslaptintą VSD medžiagą apie galimą „MG Baltic“ įtaką politinėms partijoms ir galimai įkurtą bei valdytą Liberalų sąjūdį?
Mums tai nebuvo jokia paslaptis, kad „MG Baltic“ dalyvavo steigiant Liberalų sąjūdį, finansavo jį ir organizavo daugelį procesų, nes to neslėpė ir tuometiniai mūsų partijos nariai, kurie įkūrė Liberalų sąjūdį – Gintaras Steponavičius, Petras Auštrevičius, Eligijus Masiulis.
„MG Baltic“ visada siekė turėti didžiulę įtaką valstybėje, tame tarpe ir Vilniuje. Jiems nepavyko 2007 m., bet pavyko 2015 m., kada Liberalų sąjūdis laimėjo rinkimus Vilniaus mieste ir jų partijos atstovas Remigijus Šimašius tapo Vilniaus miesto meru.
Tai man kyla klausimas – koks čia prezidentės vaidmuo? Nes prezidentė negalėjo nežinoti, nes tos pažymos nėra vakar sugalvotos. Kaip prezidentė, žinodama, kad Liberalų sąjūdis yra koncerno „MG Baltic“ produktas, dalyvavo palaikant jų kandidatus?
„MG Baltic“ mes visi politikai vengėme ir bijojome, nes žinojome, kad jie su savo televizijomis bet kurį politiką galėjo padaryti geriausiu arba vagimi, ar kuo tik nori. Matyt, likus metams iki kadencijos pabaigos prezidentė nusprendė būti laisva ir apvalyti visuomenę nuo tokių darinių.
Ar jautėte, kad Liberalų sąjūdis vykdė „MG Baltic“ koncernui naudingas veiklas?
Pavyzdžiui, kodėl koncernas „MG Baltic“ ėmė spausti mane ir partijos narius, kai tuo metu vyko alkoholio įmonių privatizacija – „Stumbras“, „Alita“ ir „Anykščių vynas“. Kaip žinote, „MG Baltic“ pasiūlymas niekur nebuvo geriausias. Tada koncernas, pasitelkdamas politikus, teisėsaugą, slaptas pažymas, bandė išmetinėti konkurentus, kurie pasiūlė geresnę kainą.
Daug tokių pavyzdžių, kur būtų galima parodyti, kiek yra plati koncerno įtaka ir jų interesai Lietuvoje. Visi tie interesai turi ekonominę naudą.
Dar 2006 metais kreipėtės į teisėsaugą, apie galimus „MG Baltic“ interesus jau anksčiau pasakojote žiniasklaidai. Kuo tai baigėsi?
Niekuo. Aš kreipiausi 2006 m., kada 40 proc. LNK žinių buvo su mano pavarde, aišku, neigiamame kontekste. Spaudimas, kada skaldė mano vadovaujamą frakciją Vilniaus miesto taryboje... Akivaizdūs faktai, pavyzdžiai. Niekas. Tuo metu buvau vienas, kaip nežinau kas.
Prieš porą matų, kai iškilo Eligijaus Masiulio skandalas, aš kreipiausi į prezidentę su siūlymu tokius procesus sutvarkyti. Nėra gerai, kada tokia didžiulė spaudos grupė yra rankose koncerno, kuris turi labai didelius ekonominius ir politinius interesus.
Mano siūlymas buvo imtis iniciatyvos ir pasiekti, kad šita įmonė taptų atvira akcine bendrove, kad ji nebūtų valdoma vienos interesų grupės. Niekas į tai nesureagavo.