• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kurti gali ne tik menininkai, o rankų darbas išsiveržia iš tradicinio supratimo rėmų - į rankų darbą atsigręžia ir didieji Lietuvos gamintojai.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuviai vertina kokybę, meistrų rankų darbą ir išskirtinumą“, - sako Jonavos čiužinių ir lovų gamintojos įmonės „Lonas“ vadovas Domas Jakutis.

REKLAMA

Į lietuvių miegamuosius vis drąsiau žengiantys čiužinių ir lovų meistrai, konstruktoriai bei dizaineriai čia kuria revoliuciją – lovos gali būti ryškios, o miegas – skanus ir kokybiškas.

Čiužinio ir lovos tandemą lietuviams siūlantys meistrai tvirtina, kad vienas su kitu derantys čiužinys ir lova yra pagrindinis kokybiško miego garantas.

REKLAMA
REKLAMA

Vietoje masinės gamybos – individualūs užsakymai. Tokią darbo kryptį pasirinkę gamintojai kiekvienam savo klientui ieško išskirtinio pasiūlymo.

„Netiesa, kad nugaros problemas išsprendžia miegojimas ant lentų ar ant žemės. Tam, kad jaustumėtės komfortiškai, meistrai ieško individualių sprendimų“, - tvirtina čiužinių ir lovų gamintojai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čiužinys ir lova – du broliai

Daug metų tik čiužinius gaminusi įmonė prieš dvejus metus sukūrė lovų kolekciją. Pasak D.Jakučio, net ir geriausio čiužinio savybės gali „pasimesti“ dėl netinkamos lovos.

„Jei čiužinį padėsime ant žemės, jis neatskleis visų savo savybių. Jei jį padėsime ant netinkamų grotelių, arba kitaip tariant – lovos, nutiks tas pats. Tinkamas čiužinys yra tik viena sudedamoji kokybiško miego dalis“, - sakė D.Jakutis.

REKLAMA

Net 30-40 proc. čiužinio savybių priklauso nuo grotelių. Jos viena nuo kitos turi būti tam tikru atstumu, ir tik tada tinkamai pasiskirsto čiužinio minkštumo zonos.

Užduotis - užtikrinti taisyklingą kūno padėtį

Kaip teigia meistrai, išsirinkti čiužinį ir lovą yra vienodai svarbu. Tačiau jei „Lone“ gaminamos lovos atitinka kokybiškos lovos standartus ir jas belieka išsirinkti tik pagal norimą dizainą, dydį bei spalvas, tai dėl čiužinio klausimų kyla gerokai daugiau.

REKLAMA

Nors daugelį metų buvo teigiama, kad turint nugaros problemų geriausia miegoti ant grindų arba lentų, čiužinius gaminantys meistrai tvirtina, kad taip nėra.

„Renkantis čiužinį išties reikia atreipti dėmesį ir į savo sveikatos būklę, galbūt patirtas nugaros traumas, ligas. Visų pirma, jas reiktų aptarti su medikais, o jau po to sprendimo dėl čiužinio ieškoti ne pas kaimyną, tačiau pas gamintojus“, - tvirtina D.Jakutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokį čiužinį pasirinkti, priklauso ne tik nuo žmogaus sveikatos būklės, tačiau ir nuo jo miegojimo įpročių, nuo “miego skonio” - vienam nepatogiu atrodantis čiužinys kitam gali pasirodyti tikru „aukso viduriu“.

Pagrindinė ir svarbiausia čiužinio užduotis - užtikrinti taisyklingą kūno padėtį miegant ir suteikti tvirtą atramą stuburui. Renkantis čiužinį žmogui reiktų įvertinti jo „kietumą“ arba „minkštumą“. 

REKLAMA

Kietesnis čiužinys labiau tinka daugiau sveriantiems žmonėms, minkštesnis – sveriantiems mažiau.

Skiriasi savo savybėmis

Tačiau ne tik kietumas ir minkštumas yra esminiai čiužinių skirtumai. Pirkėjai čiužinius renkasi iš trijų pagrindinių jų tipų.

REKLAMA

Pats populiariausias – spyruoklinis čiužinys. Dėl kainos ir kokybės santykio juos lietuviai pamėgę labiausiai.

Taip pat siūlomi viskoelastiniai čiužiniai. Jie puikiai prisitaiko prie žmogaus kūno formų, „sugeria” judesius, reaguoja į kūno šilumą ir spaudimą ir yra tinkami tiems, kurie nori šiltesnio čiužinio.Viskoelastiniai čiužiniai nerekomenduojami žmonėms, kurie skundžiasi padidėjusiu prakaitavimu ir nori miegoti vėsiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiasis čiužinių tipas – lateksiniai čiužiniai. Jie pasižymi dideliu taškiniu elastingumu, atsparūs deformacijai, ilgaamžiai, o gerą oro ventiliaciją užtikrina vertikalūs oro kanalai.

Išsirinkus čiužinį juo galima naudotis 14 dienų, ir, jei pasirodys netinkamas, pakeisti jį kitu.

Renkantis čiužinį nerekomenduojama prekybos salone vienu kartu išbandyti daug čiužinių, t.y. ant daugelio jų atsigulti.

REKLAMA

„Tai – kaip kvepalų parduotuvėje. Jei uostai daug kvapų, staiga jie visi ima atrodyti vienodi. Todėl einant rinktis čiužinio, esmines jų savybes ir skirtumus būtų gerai žinoti. Išklausiusi kliento poreikius, salono pardavėja turi atrinkti ir pasiūlyti bent tris labiausiai pirkėjui tinkamus čiužinius”, - pasakojo D.Jakutis.

REKLAMA

Tuo tarpu rūpesčiai dėl lovos – gerokai malonesni. Ją klientai gali išsirinkti internetu, patys susikūrę lovos spalvas, audinius, išsirinkę modelį arba radę tinkamą variantą iš jau siūlomų pavyzdžių. Įmonė „Lonas” iš viso siūlo daugiau nei 14 tūkst. skirtingų lovų variantų.

REKLAMA
REKLAMA

Su meile – iki paskutinės siūlės

Nors gali pasirodyti, kad tarp čiužinių įvairovės lengva pasiklysti, tačiau viskas – daug paprasčiau.

„Kiekvienas, kuris renkasi čiužinį, turėtų aiškiai sudėlioti akcentus – ar yra nugaros problemų, ar labiau mėgsta kietą, ar minkštą čiužinį. Tuomet jam tinkamus variantus pasiūlo specialistai”, - sakė D.Jakutis.

Būtent dėl skirtingų žmonių poreikių gamintojai orientuojasi ne į masinę gamybą, tačiau į individualius užsakymus.

„Prie kiekvieno čiužinio ir lovos prisiliečia žmogaus rankos - meistrų rankų darbo čiužiniai ir lovos pagaminti su meile iki paskutinės siūlės. Tačiau įvertinti, kuo skiriasi masinės gamybos ir rankų darbo čiužinys geriausiai galima tik tada, kai ant tokio čiužinio miegi”, - sakė D.Jakutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų