Planuojama, kad susitikimuose su aukščiausiais šalies pareigūnais jis aptars Europos Sąjungos Rytų kaimynystės politikos gaivinimą, regiono energtikos projektus, o Seime pasisakys per Laisvės gynėjų dienai skirtą iškilmingą posėdį.
Kaip BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Žygimantas Pavilionis, planuojama, kad Švedijos UR ministras atvyks į Vilnių sausio 12-ąją. Tądien susitikime su Lietuvos UR ministru Petru Vaitiekūnu bus aptarta tolesnė ES politika Rytų kaimynių atžvilgiu. Šį pusmetį, Vokietijos pirmininkavimo ES metu tikimasi reikšmingo proveržio modeliuojant Sąjungos santykius su Rytų Europos valstybėmis ir įtakojant jose vykstančius demokratijos procesus.
Praėjusio dešimtmečio pradžioje, būdamas Švedijos ministru pirmininku, liberalios konservatyvios Moderatų partijos vadovas C. Bildtas įdėjo daug asmeninių pastangų, kad tuometinė Europos Bendrija pasirašytų laisvosios prekybos sutartis su Lietuva ir kitomis Baltijos šalimis, taip įtraukiant jas į Europos ekonomikos prieangį. Vėliau, kelerius metus būdamas opozicijoje, C. Bildtas kritikavo šalies socialdemokratų vyriausybę už nepakankamą dėmesį Baltarusijoje ir Ukrainoje vykstantiems politiniams procesams.
C.Bildtas pastaruosius kelerius metus ne sykį dalyvavo Lietuvos inicijuotuose renginiuose demokratijos procesų Kaukaze, Ukrainoje ir Baltarusijoje tema.
Sausio 13-ąją, šeštadienį, Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimui daug nusipelniusį Švedijos politiką priims prezidentas Valdas Adamkus, vėliau C. Bildtas dalyvaus iškilmingame Seimo posėdyje, kuris skirtas atminti 1991 metų sausio 13-sios įvykiams. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS. Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 ir buvo sužeista daugiau kaip tūkstantis žmonių.
Šeštadienį su Švedijos UR ministru susitiks premjeras Gediminas Kirkilas. Pokalbyje bus aptarti Lietuvai ir Švedijai rūpimi energetikos projektai - abiejų šalių sujungimas povandeniniu elektros kabeliu bei naujos branduolinės elektrinės Lietuvoje statyba. Diplomatų teigimu, Lietuva į kartu su Latvija, Estija bei Lenkija inicijuojamą naujos jėgainės projektą suinteresuota įtraukti ir Švediją.
REKLAMA