Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasada Vilniuje, kompanija „Microsoft“ ir nevyriausybinėmis organizacijomis organizuoja konkursą ir kviečia teikti įvairias idėjas, kaip, pasitelkiant modernias informacines technologijas, spręsti šiuo metu itin aktualią prekybos žmonėmis problemą.
„Lietuvoje yra moterų, vyrų ir vaikų, kurie jau yra susidūrę arba kurie gali susidurti su prekybos žmonėmis problema, – teigia vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. – Lietuvai nestinga ryžto kovoti su šia problema. Be to, mes turime išradingų, technologijas išmanančių talentingų žmonių. Taigi, tikimės konkurse sulaukti įdomių technologinių sprendimų, kurie padės kovoti su prekyba žmonėmis.“
Pažeidžianti prigimtines žmogaus teises prekyba žmonėmis kasmet vis auga. Milijonai pasaulio moterų, vyrų ir vaikų su ja susiduria kasdien. Anot JAV valstybės sekretoriaus Džono Kerio (John Kerry): „Šis nusikaltimas paliečia kiekvieną pasaulio šalį. Kadangi pasaulyje yra net apie 27 milijonai šio nusikaltimo aukų, Jungtinės Valstijos pirmosios pareiškia, kad nė viena vyriausybė nepakankamai kovoja su šia problema.“ Prekiautojai žmonėmis nuolat keičia savo metodus ir renkasi naujas šalis, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.
Prisidėti prie šios problemos sprendimo gali visi norintieji. Teikiami projektai privalo būti tiesiogiai susiję su prekybos žmonėmis prevencija ir aukų apsauga ar baudžiamuoju prekiautojų žmonėmis persekiojimu Lietuvoje. Šie projektai gali apimti eksperimentinės technologijos taikymą, prototipinės techninės ar programinės įrangos kūrimą ir testavimą, taikomosios programinės įrangos kūrimą, technologinius sprendimus, skirtus prekiautojų žmonėmis tinklams suardyti, taip pat informacines ir žinomumo didinimo kampanijas socialinėje žiniasklaidoje.
Konkurso vertinimo komisiją sudarys JAV ambasados, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, „Microsoft“ ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Paraiškos su išdėstytomis idėjomis ir jų pagrindimu priimamos iki 2014 m. gegužės 24 d. Pagrindinį prizą sudaro 1000 JAV dolerių prizas ir galimybė prisidėti įgyvendinant idėją. Antrosios vietos autoriams kompanija „Microsoft“ padovanos programinės įrangos paketų. Daugiau informacijos apie konkursą pridedama.