Su Europos Sąjunga (ES) bendraujame „įvairiapusiškai naudingai“. Padėtis primena baudžiauninko ir pono santykius. Dauguma Lietuvos gyventojų prieštaravo dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo, tačiau Europos reikalavimu tai buvo padaryta. Vietinių aborigenų nuomonė įtakos turi mažiausiai.
Pinigai išleisti, naudos – jokios
Nepaisant to, Europa gerokai sumažino finansinę pagalbą uždarant atominę elektrinę. Sukitės, kaip norite. Iš dalies dėl to kalta ir Lietuva, sugebėjusi ne pagal paskirtį iššvaistyti skirtas didžiules pinigų sumas. Bet jei dalis pinigų tikrai jau iššvaistyta, kur tada tie kaltininkai, kurioje kolonijoje jie sėdi, koks jų turtas konfiskuotas?
Klausimai, į kuriuos Lietuvoje nebūna atsakymų. Kaltų nėra, pinigų nėra, vagys nesėdi.
Europa tikrai skiria didžiulius pinigus Lietuvai (kiek jų „išgaruoja“ pas mus, niekas tiksliai nėra suskaičiavęs), todėl ji ir diktuota sąlygas. Dėl akių mūsų valdžia dar bando derėtis dėl ginčytinų klausimų, bet kuo tai baigiasi – visi žinome. Praktiškai visi įvarčiai mušami į vienerius vartus.
Esame maža valstybė ir beveik neturime jokio svorio Europoje. ES neskubėjo mūsų apginti nei dėl naftotiekio „Družba“ uždarymo, nei dėl Lietuvos ir Rusijos vežėjų bėdų, nei dėl kitų, ypač tarpvalstybinių, ekonominių problemų.
Kudakšlių gerovė svarbiau
Už tai Europos klerkai pastaruoju metu uoliai pasirūpino vištų gerove – atseit per mažai jos turi gyvenamojo ploto, todėl reikia jį gerokai padidinti. Tikrai opi europinė problema. Juk be vištų gerovės nebus ir ES gerovės.
Ir nesvarbu, kad nemažai lietuvių gyvena blogiau nei vištos. Kai kurie – po 8–12 žmonių dviejuose kambariuose. Ir nesvarbu, kad ES nerūpi nei Lietuvoje nustatytas minimalus pragyvenimo lygis (130 litų), nei minimali alga (800 litų) – šiek tiek didesnė, nei kelios labai geros vištos padeda kiaušinių per mėnesį.
Ta pati Europa augintojams leidžia naudoti tiek visokių antibiotikų, anabolikų ir kitokių „bolikų“, kad, suprantama, kas valandą riebėdamos, jos nebetelpa į narvus.
Neseniai teko matyti reportažą, kaip laboratorijoje buvo ištirta tokių vištų kiaušinių sudėtis. Švelniai tariant, geriau jų nedėti į burną.
Tie patys Europos biurokratai patvirtinę tiek chemijos produktų, kuriuos galima naudoti ir kituose maisto produktuose – mėsoje, žuvyje, daržovėse, kad ant jų pakuočių, be visokių E, konservantų, tirštiklių, skonio stipriklių ir panašiai, nieko daugiau ir nebelieka. 20 proc. – natūralių produktų, 80 proc. – chemija.
Komiška, bet jei jau Europa kišasi į vištų, kiaulių ir panašių dvikojų bei keturkojų fermų gyventojų klausimus, kodėl tada, tarkime, negalima nustatyti, kad visoje ES šalyse minimali alga būtų vienoda? Jei visos vištos ES lygios, tai kodėl kai kurių šalių gyventojai murkdomi į purvą?