„Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie TS-LKD narį, kaltinamą šnipinėjimu Rusijai. Ši informacija jau buvo žinoma man ir nacionalinio saugumo bendruomenei, tačiau iki šiol ji nebuvo skelbiama dėl vykdomo ikiteisminio tyrimo“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė L. Kasčiūnas.
„Noriu akcentuoti vieną dalyką: tokios bendruomenės kaip Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos šaulių sąjunga ar Lietuvos kariuomenė yra itin įdomios Rusijos tarnyboms. TS-LKD yra politinė jėga, kuri nuosekliai pasisako prieš Rusijos imperialistinę politiką, todėl nenuostabu, kad ji tapo taikiniu ir platforma žvalgybinei (nors ir neįslaptintai) informacijai apie Lietuvos politinę bei ekonominę aplinką, taip pat politinių tremtinių bendruomenę rinkti“, – akcentavo jis.
Agnė Bilotaitė: gali būti atimta pilietybė
Savo ruožtu kadenciją baigianti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikina, kad iš kaltinamojo bus atimta Lietuvos pilietybė, jei pasitvirtins, kad pastarasis laikomas ir Rusijos piliečiu.
„Jeigu bus patvirtinta, kad tai yra tas asmuo, kad jis turi dvi pilietybes – natūralus procesas, kad taip ir bus daroma. Mes laikomės nuoseklios pozicijos ir tam buvo inicijuoti teisės aktų pakeitimai, kad tokie asmenys negalėtų turėti dvigubos pilietybės“, – žurnalistams Vilniuje teigė ji.
Pirmadienį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis pranešė, kad teisėsauga baigė ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo prieš Lietuvą. Anot jo, šių metų sausį nustatytas asmuo, kuris esą buvo užverbuotas Rusijos GRU, rinko šiai tarnybai reikalingą informaciją.
Anot prokuroro, teisėsauga nustatė, kad asmuo, kuris, kaip įtariama rinko informaciją, bendradarbiaudamas su Rusijos GRU (Rusijos Federacijos Ginkluotųjų Pajėgų Generalinio štabo Vyriausioji žvalgybos valdyba), priklausė TS-LKD partijai.
Šis asmuo, kaip paskelbė prokuratūra, taip pat priklausė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai.
Kaip teigė prokuroras, baigus ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo prieš Lietuvą, įtariamasis susipažįsta ikiteisminio tyrimo medžiaga, vėliau bus priimtas sprendimas dėl kaltinamojo akto surašymo ir baudžiamosios bylos perdavimo į teismą.
Šnipinėjimu įtariamas asmuo yra suimtas, tyrimo metu teisėsauga paėmė specialią įrangą, kuria įtariamajam esą buvo perduodami nurodymai, kokią informaciją jis turi surinkti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!