„Mano nuomone, prezidentės pasiūlymuose yra tenai ir dalykų, kurie pagerina Darbo kodeksą, bet mano akimis, yra ir dalykų, kurie pablogina. Tiksliau būtų priimti pirminį variantą ir tada vėliau jį tobulinti“, - LRT laidoje „Dėmesio centre“ antradienį sakė G.Nausėda.
Anot jo, pažvelgus į pastarosios kadencijos darbą matyti, kad darbo rinkos reguliavimas iš esmės nebuvo pakeistas.
„Bet kuriuo atveju sutikime, kad šioje kadencijoje naujo rinkos reguliavimo modelio darbo rinkoje mes neįvedėme. Net ir geriausiu atveju, jei jis (naujas Darbo kodeksas - BNS) bus priimtas, jis pradės galioti tik 2017 metų ir verslui įtaką darys tik nuo tų metų“, - tvirtino G.Nausėda.
Seimas šią savaitę turėtų apsispręsti dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto Darbo kodekso. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos ekspertai antradienį pateikė išvadas ir rekomendacijas, kad šalis turi neatsisakyti naujo Darbo kodekso.
D.Grybauskaitė liepos pradžioje vetavo Seimo birželį priimtą darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir įteisina darbdavių dominavimą. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas.
Iš viso prezidentė Seimui pateikė 22 pasiūlymus, kaip taisyti Darbo kodeksą.