Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas atleisti iš pareigų, nes neva galėjo nutekinti informaciją apie pareigūnų veiksmus prieš banką „Snoras“. Tiesa, anksčiau patys prokurorai teigė, kad nieko nusikalstamo šioje istorijoje nėra, o banko „Snoras“ akcininkai be jokių nutekinimų žinojo inspektavimo eigą ir turėjo „realią galimybę prognozuoti būsimus jo rezultatus, pasekmes ir imtis tam tikrų veiksmų“.
Valstybės paslapčių „nutekintojų“ ieškantys Generalinės prokuratūros prokurorai anksčiau oficialiai teigė, kad jokia konfidenciali informacija apskritai nebuvo nutekinta. Tai patvirtina oficialus 2011 metų gruodžio 30 dienos prokurorų atsakymas Seimo nariui Sauliui Stomai. Šis kaip tik ir prašė, kad Generalinė prokuratūra pradėtų ikiteisminį tyrimą ir nustatytų asmenį, kuris nutekino dienraščiui „Lietuvos rytas“ informaciją apie planuojamus veiksmus prieš „Snoro“ banką.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokuroras Antanas Stepučinskas (buvęs kadrinis KGB darbuotojas) ir to paties departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis parlamentarui atkirto, kad tyrimas pradėtas nebus, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Taip pat remiamasi Lietuvos banko vadovo Vito Vasiliausko pasisakymu 2011 metų lapkričio mėnesio 17 d. Seimo plenariniame posėdyje ir aiškinama, kad garsioji „Lietuvos ryto“ publikacija išvis neturėjo lemiamos įtakos situacijai „Snoro“ banke. Minėtame pasisakyme V. Vasiliauskas išties nė žodžiu neprasitarė apie tai, kad būtent po minėtos publikacijos iš banko išplaukė „didžiuliai pinigai“, ką jis tvirtina dabar.
Prokurorų atsakymas S. Stomai (nuotr. Balsas.lt)
Prokurorų raštai Stomai (nuotr. Balsas.lt)
Prokurorų raštas (nuotr. Balsas.lt)
Balsas.lt primena, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovai pareigų neteko, nes buvo apkaltinti galimai nutekinę informaciją apie planuojamus pareigūnų veiksmus prieš banką „Snoras“. Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis panaikino jiems teisę dirbti su slapta informacija ir atleido iš pareigų. Jis ligi šiol, nepaisant paaiškėjusių aplinkybių, kad „slaptas“ pasitarimas, iš kurio galimai nutekėjo informacija, vyko (kaip pripažįsta generalinis prokuroras Darius Valys) visiškai neslaptu režimu, o prokurorai nerado pagrindo tyrimui iki viešo prezidentės Dalios Grybauskaitės reikalavimo jį pradėti, laikosi savo. R. Palaitis teigia tiesiog privalėjęs atleisti minėtus pareigūnus, nes šiems esą nelabai sekėsi praeiti melo detektoriaus tekstą.
Seimo Antikorupcijos komisijos narys Naglis Puteikis portalui Balsas.lt teigė nebesuprantąs, ką tuomet gali tirti prokuratūra ir pati komisija. „Klausinėjome per posėdį vieni kitų – ką čia dabar veikiame?“, – sakė jis.
Pasak N. Puteikio, planas atleisti FNTT vadovus galėjo gimti prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Jono Markevičiaus galvoje. „Kaip atrodo, nutarta pasinaudoti senu metodu, kuris buvo išbandytas dar iš valstybės saugumo departamento atleidžiant pareigūnus Vytautą Damulį ir Kastytį Braziulį. Tada pasitelktas poligrafas ir slaptoji saugumo pažyma. Neatmetu netgi galimybės, kad tas neva slaptas pasitarimas Generalinėje prokuratūroje, iš kurio galėjo nutekėti informacija, buvo tyčia padarytas pakankamai atviras ir viešas“, – dėstė politikas.