• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bet kuri atominę elektrinę planuojanti statyti šalis turi rūpintis, kad ji būtų saugi, ir atlikti poveikio aplinkai vertinimus dėl savo piliečių, teigia aplinkos komisaras Janezas Potočnikas.

REKLAMA
REKLAMA

Komisaras pažymėjo, kad kokią energetiką plėtoti, yra pačių šalių pasirinkimas, ir čia Europos Komisija nieko negali diktuoti, tačiau prognozavo, kad dabartiniai įvykiai gali turėti įtakos ateities politiniams sprendimams valstybėse, ir mano, kad susitarimas dėl atsinaujinančios energetikos Europos Sąjungoje galėtų būti sustiprintas.

REKLAMA

Antras dalykas yra skaidrumas. Skaidrumas yra svarbus, kad visi aplinkui galėtų stebėti duomenis, jeigu kas, tai galėtų būti tiriama teisme, taip pat apskųsta Komisijai. Tai yra taisyklės, kurias turime ES", - kalbėjo J. Potočnikas ketvirtadienį per spaudos konferenciją Budapešte.

Tuo tarpu trečiąsias šalis, tai yra ne ES nares, poveikio aplinkai vertinimą įpareigoja atlikti pasaulinė konvencija, jeigu jos yra ją pasirašiusios. Lietuva nerimauja dėl Baltarusijos planų statyti atominę jėgainę jos sostinės, taigi ir ES, pašonėje. Atominę elektrinę ketinama statyti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

REKLAMA
REKLAMA

Komisaras teigė negalintis ekspromtu pasakyti, kokia yra situacija dėl aplinkos vertinimo šioje situacijoje, tačiau pažymėjo, kad saugumo standartai - visų pirma pačių valstybių interesas.

"Bet kuri šalis turėtų tai daryti dėl savo pačios piliečių. Tai yra jų pačių interesas, kad tokie dalykai būtų saugūs. Mes turime geriausią pavyzdį, kuris suteikia mums daugiau nei reikia duomenų, kad saugumo standartai ir poveikio aplinkai vertinimai yra labiau nei reikalingi, jei norite jaustis saugūs savo pačių šalyje", - turėdamas mintyje įvykius Japonijoje, dėstė J. Potočnikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu kokia kryptimi plėtoti savo energetiką Europos Sąjungoje, kiekviena narė turi pasirinkti pati, teigė komisaras.

"Niekas, taip pat ir Europos Komisija, negali diktuoti šaliai, kokį energetikos derinį rinktis. Mūsų susirūpinimas yra saugumas. Štai kodėl mes esame sutarę dėl vadinamosios Branduolinės saugos direktyvos, kuri turi būti perkelta į šalių narių teisę iki liepos 27 dienos", - sakė J. Potočnikas.

REKLAMA

Vis dėlto komisaras prognozavo, kad dabartiniai įvykiai paveiks valstybių narių apsisprendimą, ir teigė, kad reikėtų stiprinti susitarimą dėl atsinaujinančių energetikos šaltinių naudojimo.

"Dabartiniai įvykiai turės įtakos politikai ir kai kurias pasekmes energijai ateityje. Manau, reikėtų sustiprinti susitarimą dėl atsinaujinančių energijos šaltinių, investuoti daugiau, bandyti surasti geresnius technologinius sprendimus", - svarstė J. Potočnikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų