janezas potočnikas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „janezas potočnikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „janezas potočnikas“.
Tyrimas: lietuviai mano, kad aplinkos apsauga — ekonomiškai naudinga
Didžioji dalis Lietuvos gyventojų mano, kad efektyvus išteklių naudojimas ir aplinkos apsauga gali paspartinti ekonomikos augim, rodo apklausa. Naujausia Eurobarometro apklausa parodė, kad 76 proc. Lietuvos gyventojų (Europos Sąjungos - 79 proc.) pritaria nuomonei, jog efektyvus gamtos išteklių naudojimas gali paspartinti ekonomikos augimą, o 68 proc. (ES - 74 proc.) mano, kad jos augimą gali paspartinti aplinkos apsauga.
Lietuviams, kitaip nei daugumai europiečių, galiojimo laikas – šventas reikalas
Naujos apklausos duomenimis, dauguma europiečių keistų savo pirkimo įpročius ir rinktųsi mažiau aplinkai žalingus produktus, tačiau daugelis jaučia informacijos stygių ir nepasitiki gamintojų teiginiais apie produktų ekologiškumą. Apklausos „Europiečių požiūris į žaliųjų produktų bendrosios rinkos kūrimą“ duomenimis, daugiau kaip trys ketvirtadaliai (77 proc.) respondentų mokėtų daugiau už aplinkai nekenkiančius produktus, jei būtų įsitikinę, kad jie iš tikrųjų tokie yra.
Europos komisaras: AE statybai būtinas saugumo vertinimas
Bet kuri atominę elektrinę planuojanti statyti šalis turi rūpintis, kad ji būtų saugi, ir atlikti poveikio aplinkai vertinimus dėl savo piliečių, teigia aplinkos komisaras Janezas Potočnikas.
ES į mokslinius tyrimus investavo daugiau nei JAV ar Japonija
Europos Sąjungos (ES) bendrovės 2008 m. į mokslinius tyrimus ir plėtrą investavo 8,1 %, šis rodiklis jau antrus metus gerokai viršija JAV (5,7 %) ir Japonijos įmonių (4,4 %) rodiklius, rašoma šiandien pateiktoje 2009 m. ES pramonės įmonių investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą rezultatų suvestinėje.
Dvi ES bendrovės yra tarp dešimties pirmaujančių įmonių: „Volkswagen“, į mokslinius tyrimus ir plėtrą investavusi 5,93 mlrd. EUR, yra trečioje vietoje, o „Nokia“ – aštuntoje.
Naujajai Baltijos jūros mokslinių tyrimų programai skirta 100 mln. eurų
Europos Komisija priėmė pasiūlymą dėl Jungtinės Baltijos jūros mokslinių tyrimų programos (BONUS-169), kuria siekiama padidinti Baltijos jūros regiono mokslinių tyrimų pajėgumus ir taip užtikrinti darnesnę šio regiono plėtrą.
Komisija siūlo 50 mln. eurų prisidėti prie aštuonių Baltijos jūros regiono ES valstybių narių (Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos) bendrų investicijų į mokslinius tyrimus.
Ekologiškų technologijų finansavimas – investicija į ateitį
Saulės energetikai ir anglies dvideginio surinkimui ir saugojimui tenka didžiausia papildomų technologijoms tobulinti skirtų lėšų dalis.
Remiantis naujausiais Europos Sąjungos (ES) atliktais skaičiavimais, per ateinantį dešimtmetį ekologiškų technologijų plėtojimui Europa turi skirti dar 50 mlrd. eurų, tai yra beveik trigubai daugiau negu dabar.
Lėšų skyrimo plane Europos Komisija ragina per ateinančius 10 metų saulės energetikai skirti 16 mlrd.
A. Šemetai teks keisti portfelį
Lietuvos į Europos Komisiją (EK) deleguotas Algirdas Šemeta neturėtų išsaugoti dabartinio portfelio, tačiau tolesnis darbas šioje institucijoje jam esą garantuotas.
Buvusio finansų ministro A.Šemetos, jau kurį laiką laikančio prestižinį biudžeto ir finansinio programavimo eurokomisaro portfelį, karjera toliau bus susijusi su Briuseliu. Neslepiama, kad būtent A.Šemeta į EK bus deleguotas ir naujai kadencijai.
Mokslinių tyrimų ir plėtros rodikliai negerėja
Praėjusią savaitę paskelbtoje 2008 m. pagrindinių mokslo, technologijų ir konkurencingumo rodiklių ataskaitoje pirmą kartą apžvelgta, kokia pažanga padaryta 2000–2006 m. ES investuojant į mokslinius tyrimus ir kuriant Europos mokslinių tyrimų erdvę. Ataskaitos duomenimis, Europoje dirbančių mokslininkų skaičius didėja, o sąlygos užsienio mokslininkams ir privačioms JAV investicijoms į mokslinius tyrimus ir plėtrą (MTP) ES tampa vis palankesnės.
Lietuva gali aktyviai prisidėti prie žinių visuomenės kūrimo Europoje, mano eurokomisaras
Lietuva turėtų pasinaudoti savo privalumais bei galimybėmis technologijų srityse ir aktyviai prisidėti prie žinių visuomenės kūrimo Europos Sąjungoje. Tai penktadienį po susitikimo su premjeru Gediminu Kirkilu sakė Lietuvoje viešintis Europos Komisijos mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras Janezas Potočnikas. Susitikimo metu kalbėta apie Lietuvos galimybes prisidėti prie iniciatyvos steigiant Europos technologijų institutą. "Tai dar tik idėja, bet mums svarbu, kur Lietuva galėtų prisidėti.
Lietuvoje lankysis EK mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras
Lietuvoje ketvirtadienį ir penktadienį viešės Europos Komisijos mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras Janezas Potočnikas.J.Potočnikas ir kiti aukšto rango EK pareigūnai dalyvaus Europos Sąjungos septintosios bendrosios mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programos (7BP) pristatymo Lietuvoje konferencijoje, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. Konferencijos dalyviai bus supažindinti su 7BP tikslais, uždaviniais, prioritetais, struktūra, biudžeto paskirstymu ir dalyvavimo taisyklėmis.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuvoje viešės Europos mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras
Lietuvoje ketvirtadienį ir penktadienį viešės Europos mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras Janezas Potočnikas, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. J. Potočnikas ir kiti aukšti Europos Komisijos pareigūnai atvyksta dalyvauti Europos Sąjungos Septintosios bendrosios mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros programos (7BP) pristatymo konferencijoje bei susipažinti su mokslo ir mokslinių tyrimų padėtimi mūsų šalyje.
Lietuvoje lankysis EK mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras
Lietuvoje kitą savaitę viešės Europos Komisijos mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras Janezas Potočnikas.Vasario 22-23 dienomis komisaras J.Potočnikas ir kiti aukšto rango pareigūnai dalyvaus Europos Sąjungos 7-osios bendrosios mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programos (7BP) pristatymo Lietuvoje konferencijoje, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Visi nauji ES komisarai gavo globėjus
Dešimt komisarų iš naujųjų Europos Sąjungos (ES) narių pereinamajam šešių mėnesių laikotarpiui gaus po globėją iš senųjų Europos Komisijos narių. Iki lapkričio mėnesio, kai bus sudaryta naujos sudėties Komisija, jie negaus jokios atskiros valdymo srities, trečiadienį Briuselyje informavo Europos Komisija.
Nors ir neturėdami atskiro veiklos baro, naujieji Komisijos nariai gaus visą 18 tūkst. eurų per mėnesį atlyginimą ir priedus, pavyzdžiui, 15 proc. priemoką už darbą užsienyje.