„Aš kaip specialistas neišgirdau nė vieno skaičiaus iš mano ataskaitos, išreikštos abejonės juo ir klausimų, susijusių su ataskaita. Aš girdėjau tik apie konkrečias bylas ir nepriimtinus kažkam sprendimus jose“, – po to, kai Seimas nepritarė prokuratūros veiklos ataskaitai, žurnalistams sakė D.Valys.
Klausiamas, ar neketina trauktis pats, generalinis prokuroras sakė, jog „yra paskyrimo procedūra, yra atleidimo procedūra“. Į klausimą, ar turi prezidentės palaikymą, atsakė trumpu „pažiūrėsim“.
„Aš vertinu kaip rimtą signalą dėl prokuratūros veiklos, bet kad priimčiau kardinalų sprendimą, man duomenų trūksta“, – į klausimą , kaip toliau įsivaizduoja savo darbą, Seimui priėmus neigiamai jo vadovaujamos įstaigos veiklą vertinantį sprendimą, sakė D.Valys.
„Palaukim įvykių, pažiūrėsim, kokie dar galbūt priekaištai bus išsakyti, norėtųsi tokius išgirst. Jeigu išgirsiu daugiau argumentų, ko gero, man padės apsispręst. Aš niekada nesilaikiau įsikibęs tos kėdės“, – kalbėjo D.Valys.
Parlamentarai antradienį nepritarė prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitai. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui pavesta parengti nutarimo projektą dėl siūlymo atleisti generalinį prokurorą Darių Valį iš pareigų.
Už Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) nutarimo projektą, kuriuo siūlyta nepritarti ataskaitai, antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 18, susilaikė 12 parlamentarų.
60 parlamentarų buvo už tai, kad komitetas parengtų Seimo nutarimo projektą dėl siūlymo atleisti generalinį prokurorą, šeši buvo prieš, šeši susilaikė.
Seimas pavasario sesijoje yra priėmęs Seimo statuto pataisas, kurios atveria kelią atleisti iš pareigų institucijų vadovus, kurių veiklos ataskaitai nepritariama.
Numatyta, kad parlamentui priėmus nutarimą nepritarti valstybės institucijos vadovo, kurio paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, pateiktai metinei institucijos veiklos ataskaitai, šią ataskaitą svarsčiusiam komitetui gali būti pavesta pateikti Seimo nutarimo dėl siūlymo prezidentui atleisti šį valstybės institucijos vadovą iš pareigų projektą.
Jeigu nepritariama institucijos vadovo, kurį skiria pats Seimas, veiklos ataskaitai, gali būti pavedama šią ataskaitą svarsčiusiam komitetui pateikti Seimo nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo tos valstybės institucijos vadovu. Tokiu atveju Seimas artimiausiame posėdyje balsuoja dėl valstybės institucijos vadovo atleidimo iš einamų pareigų.
Generalinį prokurorą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.