• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismas įpareigojo Vilniaus policijos Migracijos valdybą išduoti naują pasą poeto Adomo Mickevičiaus proprovaikaitei Alexia'ai Gorecki-Mickiewicz (Aleksijai Gorecki-Mickevič) su originalia vardo ir pavardės rašyba.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė Europos žmogaus teisių fondas (EŽTF), teismuose atstovaujantis siekiančius originalių asmenvardžių rašybos asmens dokumentuose, nepilnametė Lietuvos pilietė Alexia jau vienuolika metu gyvena Lietuvoje ir visuose registruose, mokykloje, sveikatos įstaigose yra identifikuojama pagal originalų asmenvardį. Alexia tėvas - prancūzijos pilietis Romanas Goreckis - Mickiewiczius (Mickevičius) yra lietuvių-lenkų poeto Adomo Mickevičiaus provaikaitis.

REKLAMA

Pažymima, kad Alexia turi lietuviškus dokumentus - gimimo liudijimą ir pasą su raidėmis „x“ ir „w“, tačiau Vilniaus policijos Migracijos valdyba nusprendė neišduoti naujo paso šių dokumentų pagrindu nesulietuvinus asmenvardžių.

EŽTF pranešė, kad dar vienoje byloje Vilniaus apygardos teismas įpareigojo Vilniaus savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrių įrašyti Lietuvos pilietės, ištekėjusios už Nyderlandų piliečio, pavardę Ouwens (Ouvens) su „w“ į jos santuokos liudijimą, sprendimas priimtas ir dėl sutuoktinių vaiko, kurio pavardę su „w“ nurodyta įrašyti į gimimo liudijimą.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu EŽFT Lietuvos piliečiams atstovauja daugiau nei 20-yje bylų, kuriose jie siekia originalios asmenvardžių rašybos.

Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad Lietuvos piliečių dokumentuose vardai ir pavardės rašomi lietuviškais rašmenimis. Klausimą dėl raidžių rašymo originaliai dažnai kelia Lietuvoje gyvenantys lenkai ir Varšuvos politikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimas prieš kurį laiką ėmėsi svarstyti du alternatyvius projektus: vienas leistų asmens dokumentuose naudoti lotyniškos abėcėlės raides x, w, q, kitas įteisintų originalią pavardžių rašybą papildomame paso puslapyje. Svarstymai kol kas nėra atnaujinti.

Pirmųjų pataisų šalininkai teigia, kad jos būtų svarbios ir santuokas su užsieniečiais sudariusioms lietuvėms. Kritikai teigia, kad taip būtų sumenkintas konstitucinis valstybinės lietuvių kalbos statusas, gali kilti keblumų skaitant nelietuviškas pavardes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų