• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį savaitgalį Raižių miestelyje (Alytaus raj.) ir Trakų mieste įspūdingų švenčių metu gyventojams buvo pristatyta originalaus dydžio J.Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija. Kai kurie švenčių lankytojai, viktorinų metu pademonstravę puikias žinias apie istorinį mūšį, galėjo parsinešti garsiojo paveikslo reprodukciją ir į namus. Tiesa, ne originalaus dydžio, o kiek mažesnes.

REKLAMA
REKLAMA

Originalaus dydžio garsiojo paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija šį savaitgalį pirmą kartą buvo išvežta iš sostinės ir atviruose renginiuose pademonstruota Lietuvos regionų gyventojams. „Žalgirio mūšio“ paveikslo reprodukcijos, kurios plotas siekia net 40 kv. m., eksponavimas abiejuose renginiuose – Alytaus rajone ir Trakuose – tai dalis švietėjiško projekto „1410 – istorija nepamiršta“. Projektas skirtas Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms pažymėti.

REKLAMA

Renginio Raižiuose metu lankytojams kiek grasino debesys, o Trakuose renginio dalyvius lepino puikus oras. Tačiau tiek vieno, tiek kito renginio metu gyventojai ne tik stebėjo nuotaikingą programą (žiūrovus stebino karaimų šokiai, teatralizuotos eisenos, liaudiški šokiai bei dainos), klausėsi pasakojimų apie Žalgirio mūšį, bet ir patys aktyviai dalyvavo veiksme – fotografavosi prie paveikslo, atsakinėjo į viktorinos klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Viktorina apie istorinį Žalgirio mūšį praplėtė ne vieno lankytojo žinias – jie sužinojo, kiek žirgų, vėliavų bei patrankų buvo abiejose kovojančiose pusėse, kiek tais laikais kainavo parengti raitelį su visa ginkluote, kokios šalys kovėsi tiek Lietuvos sąjungininkų, tiek priešininkų pusėje, kodėl lietuviai paveiksle vaizduojami tik su kailiais (nors tai neatitinka istorinės teisybės) ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienos viktorinos nugalėtojas istorijos mokytojas trakiškis Gediminas Mickonis sakė, kad klausimai nebuvo sunkūs kiekvienam, kuris perskaitė praėjusiais metais išleistą Mečislovo Jučo knygą „Žalgirio mūšis“ ir parekomendavo šią knygą ne tik savo mokiniams, bet ir kitiems besidomintiems istorija.

REKLAMA

Renginiuose paveikslą pristačiusi bajorė gidė Inesa Petkevičienė minėjo, kad J. Mateikos paveikslas „Žalgirio mūšis“ buvo eksponuotas beveik visuose Europos miestuose, prieš dešimtmetį jo originalas buvo aplankęs ir Lietuvą. Tačiau itin smagu, kad švenčiant istorinio mūšio jubiliejų, pamatyti paveikslo reprodukciją gali įvairių miestų Lietuvos gyventojai. „Nors paveiksle vaizduojama nedaug lietuvių, tačiau pati svarbiausia paveikslo figūra yra būtent lietuvis – Vytautas Didysis. Todėl natūralu, kad šis paveikslas yra mums toks savas ir svarbus“, – teigė Inesa Petkevičienė

REKLAMA

Pagal projektą „1410 – istorija nepamiršta" garsiojo paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija dar aplankys ir Kauną liepos 6 d., o nuo liepos 10 dienos per visą liepos mėn. bus eksponuojama prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ Kauno mieste, šalia greitkelio Vilnius-Kaunas.

Projektu „1410 – istorija nepamiršta" siekiama ne tik pristatyti Lietuvos gyventojams J. Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukciją, bet ir kartu sudominti visuomenę Lietuvos istorija, reikšmingiausiomis Lietuvai istorinėmis datomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų